Island - Francie 1:1Fotbalistky Francie remizovaly na ME s Islandem i díky gólu z první minuty

Fotbalistky Francie zakončily základní skupinu mistrovství Evropy remízou 1:1 s Islandem a ve čtvrtfinále se utkají s obhájkyněmi titulu z Nizozemska. Francouzky, které měly už předem postup jistý, poslala do vedení v první minutě Melvine Malardová a napodobila tak Finku Lindu Sällströmovou. I ta na šampionátu skórovala hned v úvodní minutě prvního duelu se Španělskem.

Zleva Islanďanka Hallbera Guanyová a Francouzka Kadidiatou Dianiová.

V historii ženských šampionátů se podobný kousek podařil potřetí. Poprvé otevřela skóre během první minuty v roce 1995 Angličanka Karen Farleyová v utkání s Německem.

Francouzky se proti Islandu trefily ještě dvakrát, obě branky byly ale ve druhém poločase po konzultaci s videorozhodčím odvolány. Island nakonec ve 12. nastavené minutě vyrovnal z penalty, k postupu mu ale remíza nestačila. Čtvrtfinále ME si tak poprvé zahraje Belgie, kterou po výhře nad Itálií 1:0 čeká duel se stříbrnými olympijskými medailistkami ze Švédska.

Další čtvrtfinálové dvojice tvoří domácí Anglie se Španělskem a Německo s Rakouskem.