Futsalisté Chrudimi mají 15. titul, ve čtvrtém finále porazili Plzeň na penalty

Futsalisté Chrudimi popatnácté vyhráli první ligu. Ve čtvrtém finále v Plzni po remíze 2:2 zvítězili 4:3 v penaltovém rozstřelu a celou sérii ovládli 3:1 na zápasy. Nejúspěšnější tým české historie z pomyslného trůnu sesadil právě Interobal, s nímž loni ve finále třikrát prohrál.

Ilustrační foto.

"Byla to velká bitva. Teď rozhodovalo i štěstí při penaltách, ale jsem strašně šťastný, že jsme to dotáhli," řekl chrudimský futsalista David Drozd v nahrávce pro média.

Chrudimští převahu v první půli vyjádřili gólově až 51 sekund před pauzou díky Maxovi. Domácí po změně stran skóre otočili, když kapitán Rešetár při hře bez brankáře připravil góly Holému a Seidlerovi. V předposlední minutě vyrovnal Éverton znovu během power play.

Po bezbrankovém prodloužení došlo na pokutové kopy. V chrudimské brance zazářil střídající šestačtyřicetiletý veterán Gerčák, který zneškodnil pokusy Holého a Seidlera. Plzeňský gólman Vahala vychytal Torrese, ale na rozhodující Évertonovu penaltu už nestačil.

"Gerčák je asi poslední člověk, na kterého bychom vsadili, že nám titul udělá. Ale je to úplně fantastické," uvedl s úsměvem David Drozd, jenž byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem sezony.

"Mrzí to strašně, protože hlavně ode mě a Michala Holého se zrovna čekaly góly. Ale udělali strašně dobrou věc, že tam dali Libora Gerčáka. Zná nás, má v sobě nějakou auru a vychytal nás. Já tohle určitě beru na sebe," dodal plzeňský kanonýr Michal Seidler.

Finále play off první futsalové ligy - 4. zápas:
Plzeň - Chrudim 2:2 (0:1), na penalty 3:4
Branky: 23. Holý, 32. Seidler - 20. Max, 39. Éverton. Rozhodující penaltu proměnil Éverton. Konečný stav série: 1:3.