Ázerbájdžán - Česko 6:5Futsalisté podlehli Ázerbájdžánu a k postupu musejí zdolat Itálii

Bělehrad

Čeští futsalisté vstoupili do mistrovství Evropy porážkou 5:6 s Ázerbájdžánem a na postup ze skupiny musejí v neděli porazit obhájce titulu Itálii.

Michal Seidler

Po úvodním břevnu Seidlera přišly chvíle Ázerbájdžánu, za který se během dvou minut prosadili kapitán Farzalijev a Borisov. Po kontaktním gólu Záruby zvýšil De Araujo na 3:1.

Neumannův tým dokázal ztrátu dotáhnout díky Holému a kapitánovi Rešetárovi, ale další šance nevyužil. Ázerbájdžánci těsně před pauzou díky Eduardovi skórovali počtvrté.

Češi, kteří v první půli soupeře výrazně přestříleli a třikrát trefili brankovou konstrukci, začali druhou část vyrovnávací trefou Novotného. Východoevropanům vrátil náskok další naturalizovaný Brazilec Augusto, v 31. minutě však znovu srovnal Kovács. Při závěrečné ázerbájdžánské power play české mužstvo dlouho odolávalo, jenže 40 vteřin před koncem Rafael rozhodl o těsné výhře.

Pokud čeští futsalisté v nedělním zápase od 21 hodin nad Italy zvítězí, postoupí společně s nimi do čtvrtfinále. Měli by totiž lepší skóre než Ázerbájdžán, který na úvod podlehl úřadujícímu mistrovi 0:3.

Mistrovství Evropy futsalistů v Bělehradě:
Skupina D:
Ázerbájdžán - ČR 6:5 (4:3)
Branky: 6. Farzalijev, 7. Borisov, 12. De Araujo, 20. Eduardo, 27. Augusto, 40. Rafael - 10. Záruba, 12. Holý, 16. Rešetár, 24. Novotný, 31. Kovács.
Sestava ČR: Gerčák (Vahala) - Holý, Janovský, Záruba, Rešetár - Cupák, Novotný, Hrubý, Kovács, Koudelka, Slováček, Seidler. Trenér: Neumann.