Ghana - JAR 2:1Ghana otočila zápas a je ve čtvrtfinále mistrovství Afriky

Fotbalisté Ghany otočili zápasy s Jihoafrickou republikou a po výhře 2:1 postoupili z prvního místa ve skupině C do čtvrtfinále mistrovství Afriky. Do vyřazovací části je doprovodí Alžírsko, které porazilo 2:0 Senegal a skončilo kvůli horšímu vzájemnému zápasu druhé.

Ghana, která od roku 2008 nikdy neskončila horší než čtvrtá, prohrávala od 17. minuty po brance Mandla Masangy. V závěru ale dokázala vyřazení odvrátit, když se v 73. minutě prosadil John Boye a o deset minut později přidal vítěznou branku André Ayew.

Alžírsko naopak drama nepřipustilo a od začátku mělo utkání pod kontrolou. Za ukončením pětiletého čekání na postup do vyřazovací části ho nasměrovali v 11. minutě Rijád Mahriz a v 82. Nabil bin Tálib.

Senegal si tak prodloužil dvě nelichotivé série - naposledy prošel ze skupiny v roce 2006 a ve třinácti zápasech za sebou na šampionátu nedokázal udržet čisté konto.