Hlavní obsah

Hotovo. Slavia přijde o Olayinku, podepsal smlouvu v CZ Bělehrad

10. 1. 2023 15:15Aktualizováno 10. 1. 2023 15:57

Nigerijský fotbalista Peter Olayinka je na odchodu ze Slavie. Záložník Pražanů podepsal smlouvu s Crvenou zvezdou Bělehrad s platností od léta, ale kluby nyní jednají o jeho zimním přesunu do Srbska. Vršovický klub o tom informoval na svém webu.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Peter Olayinka opustí SlaviiFoto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Sedmadvacetiletý Olayinka má s celkem ze srbské metropole smlouvu od 1. července. Slavia ale s bělehradským klubem jedná o možnosti, že by hráč opustil Eden už nyní. Předběžný souhlas s tím vyslovili samotný fotbalista, jeho agent i vršovický klub. Na soustředění do Portugalska Olayinka s Pražany ještě odletí.

Ve Slavii hraje Olayinka od léta 2018, kdy přišel z belgického Gentu. Předtím působil i v pražské Dukle. S "červenobílými" získal tři mistrovské tituly, dvakrát s nimi vyhrál i domácí pohár. Díky 13 brankám je historicky nejlepším střelcem klubu v pohárové Evropě.

Slavia i s jeho přispěním dvakrát postoupila do čtvrtfinále Evropské ligy a jednou do stejné fáze Evropské konferenční ligy, v sezoně 2019/20 se navíc teprve podruhé v historii představila v elitní fázi Ligy mistrů.

Reklama