Hlavní obsah

Izolace tvrdě dopadá na ruský fotbal. Reprezentace má hrát s Kyrgyzstánem, Íránem a Bosnou

9. 9. 2022 19:35

Ruská fotbalová reprezentace, kterou FIFA a UEFA po invazi na Ukrajinu vyloučily ze svých soutěží, si na podzim naplánovala tři přípravné zápasy.

Foto: ČTK/AP

Ruští reprezentanti Alexandr Jerochin a Alexej Sutormin se radují. Archivní fotoFoto: ČTK/AP

Článek

Svěřenci trenéra Valerije Karpina by se měli utkat 25. září s Kyrgyzstánem na jeho půdě v Biškeku. Další utkání mají v plánu sehrát v Íránu a 19. listopadu - den před začátkem mistrovství světa v Kataru, budou hostit doma v Petrohradu výběr Bosny a Hercegoviny. Informoval o tom dnes bosenský svaz.

Za své rozhodnutí si vysloužil kritiku od hvězdného záložníka Miralema Pjaniče. "Tohle není správné. Nemám slov. Na svazu vědí, co si o tom myslím," řekl bývalý hráč Juventusu a Barcelony, který za národní tým nastoupil ve 107 zápasech.

Ke kritice se připojila i starostka Sarajeva Benjamina Karičová. "Sarajevo jako město, které bylo nejdéle v obležení agresorů, a já jako starostka důrazně odsuzuji rozhodnutí národní fotbalové asociace odehrát přátelský zápas s Ruskem," napsala na twitteru. "Pokud nebude toto rozhodnutí zrušeno, ukončíme spolupráci s fotbalovou asociací, která byla dosud plodná."

Ruští fotbalisté hráli naposledy loni v listopadu, kdy v kvalifikaci mistrovství světa podlehli ve Splitu domácímu Chorvatsku 0:1. V březnu měli nastoupit v play off proti Polsku, které postoupilo do další fáze bez boje.

Kvůli invazi, která začala koncem února, nesmějí startovat v mezinárodních soutěžích ani ruské kluby.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?