Jako Schick! Pohárový soupeř Slavie inkasoval ostudný gól

Gól Patrika Schicka proti Skotsku na EURO, který už ovládl anketu o nejkrásnější trefu šampionátu a aspiruje i na nejhezčí trefu roku podle FIFA, se snaží napodobit spousta hráčů. Některým to vyjde, jiným ne. Útočníkovi Gaziantepu Joao Figueiredovi v turecké lize to proti Fenerbahce, soupeři Slavie v play off Konferenční ligy, vyšlo náramně.

Fotbalisté Fenerbahce Istanbul

Turecké Fenerbahce bude pro Slavii v jarních bojích Konferenční ligy těžkým soupeřem, i když trenér sešívaných Jindřich Trpišovký se před losem netajil tím, že si soupeře z východu, i s Filipem Novákem v sestavě, přeje.

V 16. kole turecké Superligy Fenerbahce ale poprvé po čtyřech zápasech prohrálo s třináctým celkem soutěže Gaziantepem. První gól Joaa Figueireda může být pro Slavii receptem, jak na soupeře vyzrát.

Figueiredo si totiž všiml, že gólman Berke Özer je daleko z branky a zkusil vyslat dalekonosnou střelu mezi opuštěné tři tyče. Stejně jako Schick na EURO, jen z protější strany středového kruhu, se nemýlil.

Na gól sice ještě v prvním poločase zareagovala největší hvězda istanbulského celku Mesut Özil, ale vedení ve druhé půli vrátil Gazientepu z penalty Maxim. I na tento gól však Fenerbahce dokázalo odpovědět. Figueiredo ale svým druhým gólem v zápase zvýšil na 3:2 a na tuto trefu už žádný z hráčů odpověď nenašel.