Kuriózní vlastňák na fotbalovém MS! Hráčka z půlky hřiště obstřelila svoji brankářku

Vlastní góly jsou běžnou součástí fotbalových zápasů. Že se ho ale „povede" vstřelit z poloviny hřiště? To už se jen tak nevidí. Jeden takový netradiční kousek však mohli fanoušci spatřit na probíhajícím ženském mistrovství světa v osmifinálovém zápase mezi Švýcarskem a Španělskem.

Španělka Laia Codinová (vpravo) objímající se se švýcarskou soupeřkou Crnogorčevičovou po zápase.

Světelná tabule ukazovala na časomíře jedenáctou minutu utkání a Španělky vedly po brance Bonmatiové 1:0. 23letá a aktuálně hráčka Barcelony Laia Codinová si zpracovala na půlicí čáře nakopnutý odevzdaný balón. Rozhodla se však kvůli vysokému presinku Švýcarek míč pro jistotu přihrát gólmance Collové. Zde však přišel hlavní problém, hráčka se totiž na svoji brankářku nepodívala a nahrávala naslepo s tím, že se bude pohybovat někde ve svém vápně.

Po odkopu míče se ale nestačila obránkyně divit. Gólmanka totiž byla venku z branky, jelikož chtěla být zjevně nápomocná pro rozehrávku mimo pokutové území. Balón tak pouze prosvištěl kolem ní a dokutálel se do brankové sítě. Švýcarky se tak mohly radovat z vyrovnávací branky.

Španělky ale gól nijak nerozhodil. V první půli dokázaly, i se dvěma zásahy Codinové, jedním vlastním a druhým už normálním, nastřílet 5 branek, a do kabin tak šly za rozhodnutého stavu 4:1. Ve druhém poločase diváci mohli vidět ještě jeden kousek a Švýcarky byly poslány z turnaje domů pověstným bůrem. Poprvé se tak španělský ženský národní tým dostal do čtvrtfinále, kde narazí na obhájkyně stříbra z Nizozemska.

Obránkyně Barcelony se tímto nechtěným počinem zapsala do historických tabulek. Jakožto čtvrtá hráčka v historii ženského mistrovství světa dokázala v jednom zápase vstřelit gól jak do vlastní branky, tak i do sítě soupeřek. Předtím se to povedlo pouze Američance Chastainové, Argentince Gonzálezové a Ekvádorce Poncové.

2 : 2 Č. Budějovice - Slovácko 2 : 2 dohráno
20240428T15 : 00:00+0200