Argentina - Honduras 3:0Messi je před MS ve skvělé formě, Argentině pomohl dvěma góly k výhře v přípavě nad Hondurasem

Fotbalisté Argentiny i díky dvěma gólům kanonýra Lionela Messiho porazili v přípravném utkání v Miami 3:0 Honduras. Jihoameričané, kteří budou patřit k favoritům podzimního mistrovství světa v Kataru, protáhli svou sérii bez prohry na 34 zápasů.

Kapitán Argentiny Lionel Messi zahrávající pokutový kop v přípravném zápase proti Hondurasu.

Pětatřicetiletý Messi byl na Hard Rock Stadium při chuti od úvodního hvizdu. Útočník Paris Saint-Germain rozehrál už akci vedoucí k prvnímu gólu: v 16. minutě našel Papu Gómeze, jenž přihrál skórujícímu Lautaru Martínezovi.

Další branky už Messi střílel sám. V nastaveném čase prvního poločasu proměnil penaltu po faulu na Giovaniho Lo Celsa a v 69. minutě přeloboval gólmana Hondurasu a stanovil konečné skóre.

V úterý se Argentinci střetnou v New Jersey v další přípravě s Jamajkou. V prvním utkání MS je čeká 22. listopadu Saúdská Arábie.