Argentina - Bolívie 4:1Messi se blýskl dvěma góly. Argentina na Copě porazila Bolívii

Fotbalisté Argentiny zakončili základní skupinu mistrovství Jižní Ameriky výhrou 4:1 nad Bolívií. Lionel Messi se na vítězství podílel dvěma góly a navíc odehrál 148. utkání v národním týmu a překonal rekord Javiera Mascherana.

Fotbalisté Argentiny oslavují po gólu Lionela Messiho proti Bolívii.

Messi už v šesté minutě připravil úvodní gól pro Alejandra Gómeze, poté se sám prosadil z penalty a chvíli před přestávkou upravil na 3:0. Hvězdný hráč Barcelony celkem za Argentinu dal 75 branek a jen dvě ho dělí od Pelého jihoamerického rekordu v počtu reprezentačních gólů.

Po hodině hry sice snížil Erwin Saavedra, ale na konečných 4:1 upravil Lautaro Martínez. Argentina s deseti body ovládla tabulku skupiny A a ve čtvrtfinále narazí na Ekvádor. Zbývající dvojice tvoří Uruguay - Kolumbie, Peru - Paraguay a obhájci z Brazílie - Chile.

Messi díky postupu do vyřazovací části může navíc pomýšlet na další rekord. Na Copě América zatím odehrál 31 zápasů a od maxima bývalého chilského brankáře Sergia Livingstona ho dělí tři starty.