Mladíček Neymar zachránil Brazilcům hubenou výhru v Kostarice

SAN JOSÉ

Zásluhou talentovaného útočníka Neymara vydřeli brazilští fotbalisté v přípravném utkání s Kostarikou hubené vítězství 1:0. Výběr pořadatelů mistrovství světa v roce 2014 zachránil devatenáctiletý kanonýr Santosu v 59. minutě, kdy po Alvesově centru rozhodl. Skvělou střeleckou bilanci v národním týmu Neymar vylepšil na osm gólů ve čtrnácti zápasech.

Neymar (druhý zleva) patřil k nejlepším Brazilcům na hřišti.

Fotbalista, kterého se v létě marně snažily získat Real Madrid, Barcelona, Chelsea i Manchester City, navíc v 72. minutě trefil břevno. Pak přepustil své místo na hřišti Hulkovi. V závěru Brazílie nevyužila krátkou přesilovku po vyloučení domácího Mory.

"Nejsou to žádní blbci"

"Byl to těžký zápas. Kostarika nejsou žádní blbci, ale náš tým se umí vyrovnat s tlakem a dokázali jsme vyhrát," řekl Neymar, jenž se trefil i v září při výhře 2:0 nad Argentinou.