Nejlepším slovenským fotbalistou je pošesté Hamšík

Slovenským fotbalistou roku se počtvrté za sebou a celkově pošesté stal Marek Hamšík. Devětadvacetiletý kapitán Neapole ovládl 24. ročník ankety deníku Pravda a Slovenského fotbalového svazu naprosto jednoznačně, od hlasujících získal 329 bodů z 330 možných.

Slovenský záložník Marek Hamšík.

Hamšíkovo čtvrté vítězství v řadě je rekordem ankety, třikrát za sebou ji vyhrál v 90. letech Dušan Tittel. Rekord ankety v počtu celkových triumfů překonal banskobystrický rodák, který zvítězil také v letech 2009, 2010, už loni.

Na druhém místě skončil s odstupem 64 bodů reprezentační kapitán a čtyřnásobný vítěz ankety Martin Škrtel z Fenerbahce, třetí byl s 226 body Róbert Mak z Petrohradu. Plzeňský gólman Matúš Kozáčik obsadil osmé místo.

Cenu pro nejlepšího trenéra převzal třetím rokem po sobě kouč reprezentačního áčka Ján Kozák, jenž se ziskem 83 bodů porazil o 23 bodů Pavla Hapala. Český trenér dovedl slovenský výběr do 21 let na finálový turnaj mistrovství Evropy v Polsku.