Německo - Ukrajina 3:3Německo vydřelo v jubilejním zápase remízu s Ukrajinou

Gólem z penalty v nastaveném čase odvrátili němečtí fotbaloví reprezentanti porážku ve svém jubilejním 1000. utkání a s Ukrajinou v přípravě remizovali 3:3. Sváteční zápas v Brémách se svěřencům Hansiho Flicka moc nevydařil. Po necelé hodině hry prohrávali už 1:3, v 83. minutě snížil Kai Havertz a v samém závěru vyrovnal Joshua Kimmich z pokutového kopu nařízeného za faul Mykoly Matvijenka na Havertze.

Německý reprezentant Leon Goretzka (vpravo) po vyrovnávací brance na 3:3.

Utkání přitom začalo pro domácí tým slibně. Už v šesté minutě otevřel skóre kanonýr místního Werderu Niclas Füllkrug a potvrdil výtečnou střeleckou formu v národním týmu. V sedmém reprezentačním zápase dal sedmý gól. Ukrajinci však rychle stav otočili po vlastní brance Antonia Rüdigera a zásahu Viktora Cygankova, který po přestávce zvýšil už na 3:1. Hrozbu další porážky po březnové prohře 2:3 s Belgií se povedlo Němcům zažehnat až v závěru.

"Když jsme měli míč, vytvářeli jsme si šance, které jsme bohužel nedotáhli tak, jak bychom si přáli. Je mi líto týmu, protože hráči se opravdu snažili zápas otočit. Vezmeme si z toho to pozitivní, víc udělat nemůžeme," řekl trenér Flick podle agentury SID. V pátek čeká jeho tým další přípravný duel ve Varšavě proti Polsku.

"Začali jsme dobře. Pak jsme dostali dva hloupé góly. Také na 1:3 to bylo po jednoduché chybě. Přesně toho se musíme vyvarovat," uvedl kapitán Kimmich.

Přípravné fotbalové utkání:
Brémy: Německo - Ukrajina 3:3 (1:2)
Branky: 6. Füllkrug, 83. Havertz, 90.+1 Kimmich z pen. - 19. a 56. Cygankov, 23. vlastní Rüdiger