Pekhart slaví zisk Polského poháru, Legia udolala Čenstochovou na penalty

Reprezentační útočník Tomáš Pekhart ovládl s Legií Varšava Polský fotbalový pohár. Celek z hlavního města ve finále udolal po výsledku 0:0 po prodloužení a 6:5 na penalty Čenstochovou, za kterou nastoupil obránce Tomáš Petrášek. Legia vyhrála pohár po pěti letech a 20. triumfem potvrdila pozici nejúspěšnějšího týmu v historii soutěže.

Český útočník Tomáš Pekhart v dresu Legie Varšava v akci během finále Polského poháru proti Čenstochové.

Legia hrála už od šesté minuty v oslabení po vyloučení Ribeira, duel ale dovedla do rozstřelu, ve kterém byli její střelci neomylní. Na druhé straně neproměnil pouze v šesté sérii Wdowiak. Oba čeští hráči nastoupili v základní sestavě. Petrášek vystřídal krátce před pauzou zřejmě kvůli zranění, Pekhart šel ze hřiště se žlutou kartou v 62. minutě.

Čenstochová tak nenavázala na triumfy z předchozích dvou let, k úspěchu je ale blízko v lize. Legia ztrácí čtyři kola před koncem ze druhého místa 11 bodů, Čenstochová tak může slavit premiérový ligový titul už v neděli.

Finále Polského fotbalového poháru:
Legia Varšava - Čenstochová 0:0 po prodl, na pen. 6:5
Legia vyhrála pohár po pěti letech a celkově má 20. triumf. K vítězství přispěl i český útočník Tomáš Pekhart.