Hlavní obsah

Slávistky nečekaně prohrály v Liberci, po podzimu ligu fotbalistek vede Sparta

2. 12. 2022 23:21

Fotbalistky Liberce nečekaně ukončily neporazitelnost Slavie v ligové sezoně a vybojovaly nad úřadujícími šampionkami historickou výhru 2:1. Překvapivý výsledek v dohrávce 9. kola znamená, že v čele tabulky přezimuje s jednobodovým náskokem pražská Sparta, jež dosud v sezoně ztratila body jen za remízy s druhou Slavií (2:2) a předposlední Duklou (0:0). Liberec, který Slavii porazil vůbec poprvé, si upevnil čtvrté místo znamenající po základní části účast ve skupině o titul.

Foto: Paul Childs, Reuters

Ilustrační fotoFoto: Paul Childs, Reuters

Článek

Slavia na umělé trávě libereckého Doubí neudržela vedení, které zařídila keňská útočnice Marjolen Nekesaová, s osmi góly třetí nejlepší střelkyně mistra v sezoně. Favorit selhal v závěrečné desetiminutovce. Slovenská útočnice Michaela Harvilová potvrdila pozici nejlepší liberecké kanonýrky a pátým gólem v ročníku vyrovnala v 82. minutě. A na začátku nastavení dokonala obrat Aneta Buryánová, jež je se čtyřmi brankami nejproduktivnější obránkyní v lize.

"Od začátku jsme si říkaly, že nemáme co ztratit. Byl to náš poslední zápas na podzim, už ani nemáme tréninky. Chtěly jsme do toho dát všechno, potvrdit výkony a zakončit první polovinu sezony co nejlépe. Výhra je třešnička na dortu," uvedla střelkyně vítězného gólu v rozhovoru na libereckém webu. Z historicky prvního vítězství severočeského týmu nad Slavií měla nelíčenou radost. "Cení se fakt hodně. Výhry si vážíme. Euforie (z rozhodujícího gólu) byla vážně neskutečná. V první chvíli jsem tomu nevěřila, některé holky na hřišti dokonce brečely. Tohle jsme si ani nepředstavovaly," dodala.

Reklama