Hlavní obsah

Slováci otevřeli národní stadion. Místo oslav teď řeší rasismus

6. 3. 2019 10:32

Mají nový stadion a měli by oslavovat. Místo toho Slováci teď řeší rasismus. ŠK Slovan Bratislava se více než po devíti letech vrátil na Tehelné pole. Nová aréna je chloubou slovenského fotbalu a v neděli si odbyla svou premiéru duelem Slovanu s Trnavou. Domácí zvítězili 2:0. Jejich kotel přitom rasisticky urážel zahraničního hráče hostů.

Foto: Profimedia.cz

Bratislavský Národný futbalový štadión na Tehelnom poli si odbyl svou premiéru. Slavnostní chvíli pokazily rasistické pokřiky domácího kotle.Foto: Profimedia.cz

Článek

Duelu fotbalových týmů předcházel bombastický slavnostní ceremoniál. Nechyběla ani laserová show. Zbrusu nový fotbalový stadion pro 22 500 lidí nabídl fotbalový svátek. Slovan Bratislava změřil své síly s tradičním rivalem a fanoušci si užívali zaslouženou euforii po dlouhém čekání na nový svatostánek.

Jenže když běžela druhá půle utkání, domácí příznivci si sami pokazili historický moment. Domácí kotel pokřikoval na jihoamerického hráče z Republiky Surinam Myenta Abenu nechvalně známé hu-hu-hu-hu. Podle serveru Šport.sk se tak Slovan nejspíš nevyhne postihu od disciplinární komise.

K incidentu na Tehelném poli se vyjádřili i zástupci fanoušků Slovanu. Ve svém stanovisku nejprve napadli novináře, které označili za „žongléře" s pravdou a poté přidali poměrně svérázný výklad zmiňovaného pokřiku. Sborové Ruch-Ruch-Ruch-Ruch mělo být pozdravem polskému spřátelenému klubu Ruch Chorźow. Podle diskutujících fanoušků se však jedná o čistý alibismus.

Kouči obou týmů Michal Ščasný a Martin Ševela počínání domácího kotle odsoudili. Během rasistických pokřiků se nejspíš začervenala i velká většina nedělních návštěvníků slavnostní chvíle. Rasismus je ale v bratislavském klubu pevně zakořeněn. V loňském roce Slováci řešili podobný skandál. Po finále Slovnaft Cupu přímo na hrací ploše hajloval viceprezident klubu a generální ředitel Slovanu Ivan Kmotrík mladší.

Reklama

Sdílejte článek