Slovenští fotbalisté v souboji účastníků MS podlehli Chile

Slovenští fotbalisté prohráli v úterním přípravném utkání s Chile 1:2 a utrpěli první porážku od postupu na mistrovství světa. Jediný gól domácího týmu v Žilině dal Stanislav Šesták, který v 16. minutě vyrovnal.

Stanislava Šestáka ze Slovenska (vlevo) atakuje Robert Cereceda z Chile.

Útočník bundesligové Bochumi potvrdil výbornou střeleckou formu v národním mužstvu, když v posledních sedmi startech skóroval čtyřikrát. Jihoamerickému celku, který bude příští rok rovněž hrát na šampionátu v JAR, zajistil vítězství deset minut po přestávce Parédes.

Unavení Brazilci překvapení v Ománu nepřipustili

Po sobotní výhře 1:0 nad Anglií narazili fotbalisté Brazílie na soupeře méně zvučného jména Omán, kterému však dokázali vstřelit pouze o jednu branku více, a vyhráli 2:0.

První tým světového žebříčku začal proti 79. mužstvu pořadí FIFA rychle naplňovat roli favorit a ve 4. minutě otevřel skóre Nilmar, který rozhodl zápas s Anglií. V dalším průběhu už se pětinásobní mistři světa střelecky neprosadili. Výhru jim pomohl potvrdit vlastním gólem ománský záložník Al Ghailani.

Brazilský výběr si vylepšil bilanci na 14 vítězství z uplynulých 17 zápasů. "Byla to dobrá sezóna a jsem rád, že jsme ji zakončili tímhle způsobem," uvedl záložník Kaká. "Po zápase s Anglií jsme byli unavení, proto nebyl náš výkon optimální," prohlásil kouč Carlos Dunga. "Omán se zlepšuje a jestli v tom bude takhle pokračovat, příště postoupí na mistrovství světa," dodal světový šampión z roku 1994.