Tragédie. Chytil penaltu, záhy zemřel

Chycenou penaltou rozradostnil spoluhráče, vzápětí ale přišly emočně mnohem vypjatější chvíle a tragický konec: pád do bezvědomí, smrt. Pětadvacetiletý brankář Arne Espeel z amatérského belgického týmu Winkel Sport B zemřel o víkendu poté, co se mu na hřišti udělalo nevolno.

Ilustrační foto.

Informaci o tragédii zveřejnily noviny Nieuwsblad. Béčko Winkel Sportu hraje provinční fotbalovou soutěž, o víkendu se střetlo s celkem Westrozebeke.

Po 45 minutách byl stav 2:1, po čtvrthodině druhého poločasu přišla penalta pro hosty. Brankář domácích Espeel penaltu zneškodnil a na oslavu si zařval mohutné ´ano´, ale vzápětí šel k zemi. Hra byla přerušena.

Celý se třásl, po pár sekundách bylo patrné, že situace je vážná a ke slovu přišla první pomoc. Záhy dorazila i záchranná služba. Využit byl i defibrilátor, ale pomoc byla bezvýsledná. Mladý brankář zemřel při převozu do nemocnice.

Celou bolestnou situaci na hřišti sledoval i brankářův mladší bratr Aaron (20), který se po zranění vrátil zatím alespoň na lavičku mezi náhradníky.

"Je to katastrofa a šok pro všechny," uvedl Patrick Rotsaert, manažer Winkel Sportu. „Arne byl v klubu celý život a byl velmi oblíben. Byl to úžasně sympatický kluk, vždy dobře naladěný a ochotný pomoci. To je opravdu těžká rána."