Mexico City

Stačil jeden rohový kop a rázem se z něj stal hrdina finálové bitvy o mistrovský titul. Mexický fotbalový brankář Moisés Muňoz z týmu Club América se v nastaveném čase vydal do pokutového území, aby svým spoluhráčům pomohl v bitvě proti konkurenčnímu Cruz Azulu. A vyplatilo se. Třiatřicetiletý gólman i s pomocí teče soupeřova obránce zaznamenal gólovou hlavičku a mohl začít slavit. Jeho América totiž zvládla i následný penaltový rozstřel a na věhlasném a vyprodaném Aztéckém stadiónu, kde zápasu přihlíželo 105 tisíc diváků, vypukly mistrovské oslavy.

Vítězný gól brankáře Muňoze v mexické lize.

V mexické lize se o mistrovském titulu rozhoduje ve dvou vzájemných zápasech, nebere se ohled na góly vstřelené venku a první duel vyhrál Cruz Azul 1:0. Hráčům modrého kříže se dařilo i v odvetě - jejich městský rival América hrál od 13. minutě v deseti a za hosty se brzy trefil i útočník Gutierrez. Jenže América si v závěru vytvořila obrovský tlak a nakonec dokonale využila domácího prostředí - v 89. minutě srovnal stoper Mosquera a pak už přišla chvíle brankáře Muňoze.

Zkušený gólman si v třetí minutě nastavení naskočil na rohový kop a hlavičkou vstřelil vítězný gól. Míč sice ještě tečoval jeden z beků Cruz Azulu, ovšem rozhodčí připsal trefu právě Muňozovi. América v základní hrací době zvítězila 2:1, celkové skóre z obou utkání však bylo 2:2 a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm už gól nepadl a o držiteli titulu tak rozhodl až penaltový rozstřel. Hráči Américy uspěli poměrem 4:2 a mohli začít slavit.

Diváci na vyprodaném Aztéckém stadiónu v Mexico City neustále skandovali Muňozovo jméno. Třiatřicetiletý brankář byl za hrdinu, Américe vystřelil jedenáctý mexický titul v klubové historii.