Hlavní obsah

Bojovali i za zesnulého kamaráda. Měl covid. Jsem v šoku, jak rychle to může jít, smutní útočník Votroků

3. 3. 2021 10:03

Rvali se v úterním osmifinále MOL Cupu na půdě Plzně statečně (prohra 1:3). Také za svého velkého kamaráda. Věrného 74letého fanouška Votroků Jiřího Pospíšila, který zemřel den před výkopem. „Bojovali jsme i za Jirku, ve hře bylo vidět srdíčko. Byl to blízký člověk našeho týmu. I sami kluci byli během zápasu aktivní, abychom důstojně uctili jeho památku," řekl po utkání v Doosan Areně trenér fotbalistů Hradce Králové Ondřej Prášil.

Foto: FCVP - Ladislav Nussbauer

Hradecký Petr Kodeš (vlevo) v souboji s plzeňským Pavlem Šulcem v osmifinále MOL Cupu.Foto: FCVP - Ladislav Nussbauer

Článek

Pospíšil byl považovaný prakticky za člena realizačního týmu. Nechyběl na žádném tréninku, s hráči se viděl téměř každý den. „Pospa, to je pro mě šok. Věděl jsem, že má covid, ale nepřipouštěl jsem si, že by to mohlo takhle dopadnout. Když ho člověk viděl na tréninku, jak běhal pro míče, nebo při tom jednom zápase na podzim, jak upadl přes reklamní panel a hned vyskočil na nohy... Byl strašně vitální, zdravý chlap. Byl jsem v šoku, jak rychle to může jít," citoval klubový web útočníka Pavla Dvořáka.

Svému parťákovi, hradeckému patriotovi, který byl u historického titulu v roce 1960, chtěli Votroci přinést postup. Přání se jim nesplnilo. Ale i přes vyřazení byli domácím vyrovnaným soupeřem.

„Když hrajete s takovým týmem, musíte proměnit všechny šance. V první půli jsme si jich vytvořili víc než dost. Kdybychom dali první gól nebo vyrovnali, třeba by Plzeň znervózněla. Místo toho nám ze standardky odskočila na dva góly a uklidnila se," litoval Dvořák.

„Předvedli jsme celkem dobrý výkon, jediné, že jsme mohli přidat ještě nějaké branky a Plzni postup ztížit. Koncovka nás trápí. Když můžeme utkání zlomit na naši stranu, potřebujeme na to dvě tři šance," doplnil kouč lídra druhé ligy Prášil.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.

Nejnovější články