Olomouc - Plzeň 1:3Viktorka napravila ligový kolaps, v MOL Cupu je ve čtvrtfinále. Slaví i Jablonec

Plzeňští fotbalisté zvítězili v osmifinále domácího poháru v Olomouci po obratu 3:1. Dvě branky vstřelil záložník Pavel Šulc. Viktoria postoupila mezi nejlepší osmičku MOL Cupu poprvé od jara 2021. Západočeši tak částečně napravili poslední ligovou porážku, když doma nestačili na Slovácko, kterému podlehli 1:4.  Jablonec ve druhém čtvrtečním pohárovém utkání vyhrál v Českých Budějovicích 2:1.

Zleva Jan Sýkora z Plzně a Radim Breite z Olomouce.

V Olomouci domácí Hanáci začali lépe a už v sedmé minutě po akci Zmrzlého otevřel skóre kapitán Breite, jenž přízemní střelou zpoza pokutového území překonal osmnáctiletého brankáře Baiera.

Plzeňští bez reprezentantů - gólmana Staňka, útočníka Chorého, slovenského křídelníka Jirky a liberijského obránce Dweha - brzy otočili skóre. V 17. minutě srovnal Cadu po přihrávce Vlkanovy a hned za tři minuty připravil Kliment patičkou druhý gól Šulcovi.

Na začátku druhé půle domácí Juliš nepotrestal chybu v plzeňské rozehrávce a sám před Baierem napálil tyčku. Mladý brankář při třetím soutěžním startu za A-tým poté zneškodnil Zmrzlého střelu.

Fotbalisté Olomouce se radují z branky

Západočeši, kteří v nedělním ligovém utkání doma utrpěli debakl 1:4 se Slováckem, tlak Sigmy přečkali a začali útočit. Aktivní Sýkora ještě trefil tyč, ale v 72. minutě už skóroval Šulc po náběhu za obranu a přesném pasu Vlkanovy. Dvaadvacetiletý ofenzivní záložník si v sezoně polepšil na sedm soutěžních gólů.

„Jeli jsme k zápasu bez čtyř reprezentantů, ale dokázali jsme tomu čelit. I po inkasované brance jsme rychle zareagovali a dokázali utkání otočit. Toho si vážím. Měli jsme tam řadu fotbalových, kvalitních a připravených akcí. Soupeř taky nějaké měl, hrál se otevřený fotbal,“ citoval plzeňského trenéra Miroslava Koubka klubový web.

Olomoucký kouč Václav Jílek neměl pocit, že by jeho svěřenci herně propadli. „Ale o výsledku rozhodly naše nedůslednost, špatné chování ve vlastním pokutovém území a neefektivita. Vytvořili jsme si čtyři brankové příležitosti, z toho možná dvě úplně stoprocentní. Ale bohužel nám to tam nepadlo, pak je těžké pomýšlet na vítězství,“ uvedl.

Brankář Plzně Viktor Baier v zápase proti Olomouci

Jablonec uspěl v Budějovicích

Jablonecké mužstvo v Českých Budějovicích poslal do vedení ve 38. minutě Kratochvíl proměněnou penaltou. Hned za tři minuty dokázal odpovědět Osmančík po Adediranově přihrávce.

„Začátek byl dobrý. Ale zase jsme tam měli pasáž, kdy jsme po dvaceti minutách trochu ustoupili od aktivity. Byla tam část, kdy jsme trochu couvli. Máme fáze dobré a pak z ničeho nic přijde fáze špatná. S tímto se potýkáme už delší dobu,“ uvedl jablonecký kouč Radoslav Látal podle klubového webu.

Zápas rozhodl v 57. minutě smolným vlastním gólem Matouš Nikl, od jehož nohy se odrazil míč do sítě po zákroku brankáře Janáčka. Jihočeši, kteří jsou v nejvyšší soutěži na posledním místě, prohráli pátý soutěžní duel po sobě.

„Dali jsme si vlastní gól, je to i nešťastná shoda náhod. Chtěli jsme postoupit, chtěli jsme, aby si kluci zlepšili sebevědomí. Bohužel se to nepodařilo. Budeme ale pracovat dál,“ prohlásil českobudějovický asistent trenéra Tomáš Zápotočný

Do pohárového čtvrtfinále vedle Plzně a Jablonce postoupily Sparta Praha, Liberec, Zlín a druholigová Dukla Praha. V pátek třetiligové Velvary přivítají Opavu z druhé nejvyšší soutěže. Závěrečné osmifinále mezi Hradcem Králové a obhájcem trofeje Slavií Praha se odehraje až 6. prosince.

Zleva Alli Wale Musa z Českých Budějovic a Heiderson Hurtado z Jablonce.

Osmifinále MOL Cup
Sigma Olomouc - Viktoria Plzeň 1:3 (1:2)
Branky: 7. Breite - 20. a 72. Šulc, 17. Cadu. Rozhodčí: Černý - Antoníček, Hurych - Berka (video).
Olomouc: Digaňa - Vraštil, Pokorný (46. Navrátil), Novák (46. Sláma) - Křišťál (74. Fiala), Pospíšil, Breite, Zmrzlý - Zorvan, Vodháněl (16. Fortelný) - Juliš. Trenér: Jílek.
Plzeň: Baier - Cadu, Hejda, Hranáč, Jemelka (28. Kopic) - Traoré, Kalvach - Sýkora (90.+1 Řezník), Šulc, Vlkanova (83. Mosquera) - Kliment (83. Bucha). Trenér: Koubek.
Dynamo České Budějovice - FK Jablonec 1:2 (1:1)
Branky: 41. Osmančík - 38. Kratochvíl z pen., 57. vlastní Matouš Nikl. Rozhodčí: Pechanec - Hrabovský, Mokrusch.
Č. Budějovice: Janáček - Havel, Matouš Nikl, Králik - Dejanovič (67. Sladký), Čermák, Hubínek, Hellebrand - Suchan (67. Alli), Osmančík (83. Skalák) - Adediran (79. Gantogtoch). Trenér: Marek Nikl.
Jablonec: Fendrich - Štěpánek, Tekijaški, Hurtado, Polidar - Martinec, Kratochvíl - Pleštil (68. Hübschman), Čanturišvili (90.+1 Nykrín), Alégué (81. Slávik) - Krulich (81. Chramosta). Trenér: Látal.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.