Southampton - Manchester City 1:4Anglie se těší na bitvu gigantů, utkají se v FA Cupu

Fotbalisté Manchesteru City a Liverpoolu, kteří spolu bojují o titul, se utkají i v semifinále Anglického poháru. City ve čtvrtfinále FA Cupu zvítězili v Southamptonu 4:1, Liverpool udolal druholigový Nottingham Forest na jeho hřišti 1:0.

Fotbalisté Manchesteru City se stali dalším semifinalistou Anglického poháru.

City poslal do vedení ve 12. minutě Sterling. Southampton vyrovnal těsně před pauzou po vlastním gólu Laporteho, ale úřadující angličtí mistři ve druhém poločase předvedli suverénní výkon. Po hodině hry De Bruyne proměnil penaltu a mezi 75. a 78. minutou zvýraznili náskok hostů střídající hráči Foden s Mahrizem.

Nottingham už v tomto ročníku Anglického poháru vyřadil Arsenal a Leicester a dlouho trápil také Liverpool. Favorizovaní hosté odvrátili možnou blamáž až díky Jotově brance ze 78. minuty a mohou dál snít o čtyřech trofejích v sezoně.

V dalším dnešním čtvrtfinále Crystal Palace doma deklasoval Everton 4:0 a ve druhém semifinále narazí na Chelsea. Ta si už v sobotu zajistila postup díky vítězství 2:0 nad druholigovým Middlesbrough.

Čtvrtfinále fotbalového Anglického poháru:
Crystal Palace - Everton 4:0 (2:0)
Branky: 25. Guéhi, 41. Mateta, 79. Zaha, 87. Hughes.
Southampton - Manchester City 1:4 (1:1)
Branky: 45.+2 vlastní Laporte - 12. Sterling, 62. De Bruyne z pen, 75. Foden, 78. Mahriz.
Nottingham - Liverpool 0:1 (0:0)
Branka: 78. Jota.