Tottenham - Arsenal 0:2Arsenal jde do trháku, nezastavil ho ani Tottenham

Fotbalisté Arsenalu v neděli vyhráli na hřišti Tottenhamu 2:0 a anglickou ligu vedou o osm bodů před obhájcem titulu Manchesterem City. V dalším londýnském derby Chelsea porazila Crystal Palace 1:0 a v lize naplno bodovala po třech zápasech. Stejným poměrem zvítězil v duelu 20. kola nad nováčkem z Fulhamu i Newcastle a v neúplné tabulce se posunul na třetí místo před Manchester United.

Martin Ödegaard (uprostřed) oslavuje se spoluhráči z Arsenalu vítězství nad Tottenhamem.

Arsenal vstřelil oba góly na stadionu svého rivala v prvním poločase. Ve 14. minutě si gólman Tottenhamu Lloris srazil Sakův centr za záda. Mistr světa s Francií z roku 2018 si ve svém 354. startu v Premier League připsal premiérovou vlastní branku. Následně ho přízemní střelou zpoza vápna k tyči překonal Ödegaard. "Kanonýři" neprohráli 12. kolo po sobě.

Chelsea vyhrála teprve druhý z posledních devíti soutěžních duelů, Crystal Palace ale zdolala v Premier League pojedenácté v řadě. V 64. minutě o tom rozhodl hlavou Haverz. "Blues" zůstali desátí. Crystal Palace prohrál čtvrté z posledních pěti kol.

Kai Havertz (29) z Chelsea nasměroval hlavou míč správným směrem do branky Crystal Palace.

Fulham mohl jít v Newcastlu do vedení v 69. minutě. Bývalý útočník domácího celku Mitrovič sice penaltu proměnil, ale při její exekuci uklouzl, míče se dotknul dvakrát, a gól proto nemohl platit. Utkání směřovalo k remíze, v 89. minutě ale skóroval Isak.

"Straky" neprohrály už 14 kol a s 11 čistými konty a stejným počtem inkasovaných branek jsou na tom nejlépe z celé soutěže. Fulham nenavázal na poslední čtyři ligové výhry.