Fulham - Arsenal 2:1Arsenal v anglické lize znovu prohrál

Fotbalisté Arsenalu nevyužili šanci zakončit rok 2023 na prvním místě tabulky anglické ligy, po prohře 1:2 v silvestrovském londýnském derby na hřišti Fulhamu zůstali čtvrtí. Na rozdíl bodu se ke „Kanonýrům“ dotáhl pátý Tottenham, jenž v dnešním druhém duelu 20. kola zvítězil 3:1 nad Bournemouthem.

Kapitán Arsenalu Martin Odegaard po prohraném utkání na půdě Fulhamu.

Arsenal chtěl napravit tři dny starou porážku v jiném derby s West Hamem a už v 5. minutě se dostal do vedení, když Bukayo Saka dorazil zblízka míč za záda bývalého gólmana Arsenalu Bernarda Lena.

Po necelé půlhodině hry ale Raúl Jiménez zakončil rychlý protiútok a svým čtvrtým gólem ve čtyřech zápasech srovnal. V 69. minutě otočil skóre tvrdou ranou z malého vápna po rohu Bobby De Cordova-Reid. Fulham v hustém dešti zvítězil po třech zápasech bez bodu a vstřelené branky a posunul se na 13. místo tabulky. Arsenal porazil po 11 zápasech.

Svěřenci trenéra Mikaela Artety, kteří ještě před Vánoci vedli tabulku, získali pouze bod ze tří posledních zápasů a ztrácejí dva body na první Liverpool a druhou Aston Villu. Třetí je díky lepšímu skóre Manchester City, jenž má stejně jako Liverpool oproti Arsenalu zápas k dobru.

O další bod zpět je pátý Tottenham, který na čtvrteční prohru v Brightonu zareagoval vítězstvím 3:1 nad dvanáctým Bournemouthem. Spurs si připsali čtvrtou výhru z pěti utkání.

Anglická fotbalová liga - 20. kolo:
Fulham - Arsenal 2:1 (29. Jiménez, 60. Decordova-Reid - 5. Saka)
Tottenham - Bournemouth 3:1 (9. Sarr, 71. Son Hung-min, 80. Richarlison - 84. Scott)