Arsenal - Crystal Palace 5:0Arsenal v derby deklasoval Crystal Palace a ukončil čekání na vítězství

Fotbalisté Arsenalu v 21. kole anglické fotbalové ligy doma deklasovali v londýnském derby 5:0 Crystal Palace. „Kanonýři“ vyhráli v nejvyšší soutěži po třech zápasech a posunuli se na třetí místo o skóre před Aston Villu.

Fotbalisté Arsenalu se radují z branky.

Arsenal v první půli dvakrát skóroval po rohovém kopu. V obou případech u toho byl stoper Gabriel, jenž se nejprve v 11. minutě prosadil hlavou a v 37. minutě dostal míč do sítě odrazem od zad padajícího gólmana Hendersona.

Svěřenci kouče Artety dali v ligovém ročníku devět branek po rozích, což je nejlepší bilance v soutěži. „Standardní situace hodně trénujeme, je to naše velká zbraň. Máme na to v týmu i vhodné typy hráčů, což jsme dnes potvrdili,“ řekl brazilský obránce Gabriel.

Arsenal v předchozích dvou ligových utkáních nebodoval, se čtrnáctým celkem tabulky si ale poradil jasně a po změně stran ještě navýšil skóre. Po hodině hry zakončil rychlý brejk Trossard a v nastavení přidal dva zásahy střídající Martinelli.

„Přesně takovou výhru jsme potřebovali. Nejenže jsme nastříleli pět gólů, ale také jsme udrželi čisté konto,“ podotkl dvougólový střelec. Jeho tým částečně napravil poslední porážku v Anglickém poháru s Liverpoolem (0:2) a po více než měsíci si připsal soutěžní vítězství.

Dokonce po sedmi zápasech uspěl Brentford, který doma přestřílel 3:2 Nottingham. Na vítězství se podílel gólem i kanonýr Toney, jenž nastoupil poprvé od května a vypršení trestu za sázky. Rozhodující trefu si připsal v 68. minutě útočník Maupay. Brentford se posunul na 14. místo, Nottingham je šestnáctý.

Anglická fotbalová liga - 21. kolo:
Arsenal - Crystal Palace 5:0 (90.+4 a 90.+5 Martinelli, 11. Gabriel, 37. vlastní Henderson, 59. Trossard),
Brentford - Nottingham 3:2 (19. Toney, 59. Mee, 68. Maupay - 3. Danilo, 65. Wood).