Tottenham - Aston Villa 1:2Aston Villa porazila Tottenham a vystřídala jej na čtvrtém místě

Fotbalisté Aston Villy ve 13. kole anglické ligy zvítězili na hřišti Tottenhamu 2:1 a vystřídali jej na čtvrtém místě. Domácí prohráli potřetí za sebou. Aston Villa venku zvítězila po více než dvou měsících. Manchester United zdolal Everton na jeho hřišti 3:0. Už ve 3. minutě se Alejandro Garnacho trefil výstavními „nůžkami“. Hosté vyhráli potřetí za sebou s čistým kontem a jsou šestí.

Emiliano Martínez z Aston villy slaví vítězství nad tottenhamem.

Tottenham šel ve 22. minutě do vedení po tečované střele Lo Celsa, ale v sedmé minutě nastavení prvního poločasu hosté vyrovnali. Po standardní situaci se hlavou trefil Torres. V 62. minutě otočil skóre svým sedmým gólem v sezoně Watkins. Domácí ještě sahali po bodu, ale dvěma výbornými zákroky jim v tom zabránil brankář Martínez. Následně ještě Davies v dobré pozici hlavičkoval nad a Porrova střela skončila pouze na tyči.

Everton dostal během reprezentační přestávky trest za porušení finančních pravidel a v tabulce se po odpočtu 10 bodů propadl na předposlední 19. příčku. Jen o skóre horší je Burnley.

Od Manchesteru United inkasovali svěřenci Seana Dyche už ve třetí minutě, kdy Dalotův zdánlivě nepřesný centr poslal do sítě parádním akrobatickým kopem Garnacho. Devatenáctiletý Argentinec se v této sezoně trefil v lize poprvé. Everton po obdržené brance sice zvýšil aktivitu a vytvořil si několik dobrých příležitostí, ale jeho hráči pokaždé selhali v zakončení. Naopak v 56. minutě se z penalty trefil Rashford a 15 minut před koncem stvrdil výhru 3:0 Martial.

Anglická fotbalová liga - 13. kolo:
Tottenham - Aston Villa 1:2 (22. Lo Celso - 45.+7 Torres, 62. Watkins)
Everton - Manchester United 0:3 (3. Garnacho, 55. Rashford z pen., 75. Martial).