Chelsea - Leicester City 4:2Fotbalisté Manchesteru United a Chelsea postoupili do semifinále FA Cupu

Fotbalisté Manchesteru United ve čtvrtfinále Anglického poháru po dramatickém průběhu porazili 4:3 po prodloužení Liverpool. Do semifinále postoupila i Chelsea, která si díky dvěma gólům v nastavení poradila 4:2 s druholigovým Leicesterem.

Fotbalisté Chelsea se radují z branky ve čtvrtfinále FA Cupu proti Leicesteru

V semifinále, která se budou hrát 20. a 21. dubna v londýnském Wembley, nastoupí United proti druholigovému Coventry a Chelsea vyzve obhájce trofeje Manchester City. Rozhodl o tom los, jenž se uskutečnil po dnešních zápasech.

Postup mezi nejlepší čtveřici klubů FA Cupu si už dříve zajistili obhájci trofeje Manchester City a druholigové Coventry. Los semifinále, které se bude hrát 20. a 21. dubna ve Wembley, je na programu ještě dnes.

United vedli po brance Scotta McTominaye, ale Alexis Mac Allister a Muhammad Salah ještě v prvním poločase skóre otočili. V 87. minutě srovnal Antony a poslal zápas do prodloužení.

V něm se nejprve prosadil liverpoolský Harvey Elliott, ale Marcus Rashford vyrovnal a Amad Diallo v nastavení rozhodl. United se tak přiblížili zopakování loňské finálové účasti, na triumf v Anglickém poháru čekají od roku 2016.

Chelsea vedla po brankách Marca Cucurelly a Coela Palmera, Raheem Sterling navíc v prvním poločase nedal penaltu. Leicester ale po přestávce snížil díky vlastnímu gólu Axela Disasiho a v 62. minutě srovnal Stephy Mavdidi.

O deset minut později však hosté přišli o vyloučeného Calluma Doyla a Chelsea po tlaku v nastavení rozhodla. Nejprve se prosadil po Palmerově patičce Carney Chukwuemeka a výsledek zpečetila rána Noniho Maduekeho.

Chelsea – Leicester 4:2 (2:0)
Branky: 13. Cucurella, 45.+1 Palmer, 90.+2 Chukwuemeka, 90.+8 Madueke – 51. vlastní Disasi, 62. Mavdidi. ČK: 73. Doyle (Leicester).
Manchester United – Liverpool 4:3 po prodl. (2:2, 1:0)
Branky: 10. McTominay, 87. Antony, 112. Rashford, 120.+1 Diallo – 44. Mac Allister, 45.+2 Salah, 105. Elliott. ČK: 120.+2 Diallo.