Bournemouth - Chelsea 0:0Arsenal po šesti letech zvítězil na hřišti Evertonu, Chelsea počtvrté nevyhrála

Fotbalisté Arsenalu zvítězili v 5. kole anglické ligy 1:0 na hřišti Evertonu a po čtvrté výhře v sezoně ztrácejí stejně jako Tottenham a Liverpool dva body na stoprocentní Manchester City. Chelsea pouze remizovala bez branek na hřišti Bournemouthu a počtvrté v sezoně nezvítězila.

Max Aarons (vlevo) z Bournemouthu a Raheem Sterling z Chelsea

Arsenal zvítězil v liverpoolském Goodison Parku poprvé po šesti letech. První trenérské výhry na stadionu svého bývalého klubu se dočkal trenér „Kanonýrů“ Mikel Arteta. Vítěznou branku vstřelil v 69. minutě střídající Trossard, jenž v první půli nahradil zraněného Martinelliho. Everton je po třetí domácí porážce 0:1 za sebou s jedním bodem osmnáctý.

Chelsea v druhém zápase za sebou neskórovala a v tabulce je až čtrnáctá jedno místo před svým dnešním soupeřem. Po prohře 0:1 s Nottinghamem v minulém kole „Blues“ v prvním poločase proti Bournemouthu dominovali. Jackson ve 14. minutě trefil tyč a Gallagher po půlhodině hry promarnil slibnou příležitost. Ve druhém poločase se Chelsea podařilo i skórovat, když Colwill dorazil do branky přímý kop Sterlinga, jeho trefa byla ale videorozhodčím odvolána pro ofsjad. Domácí brankář Neto ještě čtyři minuty před koncem předvedl parádní zákrok při pokusu Palmera a zachránil domácím bod.