Southampton - Chelsea 0:6Chelsea rozstřílela Southampton, Tottenham deklasoval Aston Villu

Fotbalisté Chelsea ve 32. kole anglické ligy deklasovali Southampton na jeho hřišti 6:0 a upevnili si třetí pozici v tabulce. Dva góly dali Mason Mount a Timo Werner. Suverénního výsledku venku dosáhl i Tottenham, který především díky hattricku Son Hung-mina porazil Aston Villu 4:0 a upevnil si čtvrtou příčku. Arsenal doma podlehl Brightonu 1:2 a zůstal pátý. V boji o umístění v nejlepší čtyřce nečekaně zaváhal také sedmý Manchester United, jenž utrpěl porážku 0:1 na stadionu zachraňujícího se Evertonu.

Mason Mount z Chelsea slaví gól.

Chelsea, která v minulém kole senzačně podlehla Brentfordu 1:4 a ve středu v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů prohrála s Realem Madrid 1:3, vstřelila čtyři góly už v úvodních 31 minutách. Postupně se trefili Alonso, Mount, Werner a Havertz, hosté navíc třikrát trefili brankovou konstrukci. Dominantní londýnský tým nedal Southamptonu šanci ani po změně stran, kdy skórovali znovu Werner a Mount.

Tottenham v Birminghamu poslal do vedení už ve třetí minutě Son Hung-min. Aston Villa sahala po vyrovnání, ale hosty podržel brankář Lloris. Jeho spoluhráč Kulusevski v 50. minutě přidal druhý gól a poté chladnokrevně dokonal hattrick Son Hung-min. Jihokorejský útočník si polepšil na 17 ligových gólů, v této sezoně je v Anglii produktivnější už pouze liverpoolský Salah (20). Tottenham v lize vyhrál počtvrté za sebou.

Arsenal poprvé inkasoval ve 28. minutě po brance Trossarda, pojistku Brightonu přidal v 66. minutě Mwepu, jenž asistoval u prvního gólu. Těsně před koncem snížil Ödegaard, ale Kanonýři už druhou ligovou porážku za sebou neodvrátili. Hosté vyhráli po sedmi kolech a jsou jedenáctí.

Zklamaný kapitán Harry Maguire z Manchesteru United po ligové porážce s Evertonem.

Brankář Evertonu Pickford v úvodu zlikvidoval dvě velké Rashfordovy šance a ve 27. minutě otevřel skóre domácí Gordon, jehož střelu tečoval kritizovaný manchesterský kapitán Maguire. United ani po změně stran nenašli recept na pevnou obranu liverpoolského týmu v čele s bezchybným Pickfordem, jenž v nastavení vychytal i nevýrazného Ronalda.

Sedmnáctý Everton vyhrál teprve potřetí z posledních 15 kol a vytvořil si čtyřbodový náskok na sestupové pásmo. Manchester United zvítězil v jediném z posledních pěti zápasů Premier League.

Anglická fotbalová liga - 32. kolo:
Everton - Manchester United 1:0 (27. Gordon),
Arsenal - Brighton 1:2 (89. Ödegaard - 28. Trossard, 66. Mwepu)
Southampton - Chelsea 0:6 (16. a 54. Mount, 21. a 49. Werner, 8. Alonso, 31. Havertz)
Watford - Leeds 0:3 (21. Raphinha, 73. Rodrigo, 85. Harrison)
Aston Villa - Tottenham 0:4 (3., 66. a 71. Son Hung-min, 50. Kulusevski).