Norwich - Chelsea 1:3Chelsea si v anglické lize poradila s Norwichem, Newcastle opět vyhrál

Fotbalisté Chelsea zvítězili v předehrávce 30. kola anglické ligy 3:1 na hřišti Norwiche a upevnili si třetí příčku. Newcastle v dohrávce potvrdil formu výhrou 2:1 v Southamptonu. Šestou porážku v řadě utrpěl Leeds, tentokrát doma nestačil 0:3 na Aston Villu. Osmý Wolverhampton deklasoval 4:0 předposlední Watford a zaznamenal nejvyšší ligovou výhru od roku 2011.

Mason Mount z Chelsea oslavuje svoji trefu v ligovém utkání proti Norwichi.

Chelsea vedla po trefách Chalobaha a Mounta už po čtvrthodině o dvě branky a podle očekávání dovedla duel na půdě posledního celku tabulky do vítězného konce. V 69. minutě sice zdramatizoval utkání z penalty Pukki, poslední slovo ale měl v 90. minutě Havertz.

Newcastle v Southamptonu prohrával, skóre ale otočily premiérovými trefami v dresu Strak zimní posily Wood a Guimaraes, jenž nastoupil poprvé v základní sestavě. Svěřenci Eddieho Howea získali po Novém roce 20 bodů z osmi utkání (šest výher, dvě remízy), pouze druhý Liverpool má v Premier League lepší bilanci (22 bodů). I díky úspěšné sérii se Newcastle drží na 14. pozici deset bodů nad sestupovým pásmem, Southampton je desátý.

V akci Ollie Watkins (vpravo) z Aston Villy a Junior Firpo z Leedsu.

Leeds nebodoval ani ve druhém utkání pod vedením nového kouče Jesseho Marsche, navíc opět neskóroval. Aston Villu poslal do vedení v 22. minutě Coutinho a po změně stran přidali další trefy Cash a Chambers. Villans zvítězili potřetí v řadě bez inkasované branky, což se jim naposledy povedlo v roce 2009, a posunuli se na deváté místo. Leeds zůstává šestnáctý.

Anglická fotbalová liga:
19. kolo:
Wolverhampton - Watford 4:0 (13. Jiménez, 18. vlastní Cucho, 21. Podence, 85. Neves).
20. kolo:
Leeds - Aston Villa 0:3 (22. Coutinho, 65. Cash, 73. Chambers).
21. kolo:
Southampton - Newcastle 1:2 (26. S. Armstrong - 33. Wood, 53. Guimaraes).
30. kolo:
Norwich - Chelsea 1:3 (69. Pukki z pen. - 3. T. Chalobah, 14. Mount, 90. Havertz).