Arsenal - West Ham 2:0Coufal vyloučen! Navíc zavinil v derby s Arsenalem penaltu

Fotbalisté Arsenalu ovládli londýnské derby v rámci 17. kola Premier League, v němž porazili West Ham 2:0. V dresu hostů nastoupili i čeští reprezentanti Tomáš Souček a Vladimír Coufal. Druhý jmenovaný byl v 67. minutě vyloučen. Kladiváři přepustili městskému rivalovi čtvrté místo v neúplné tabulce a jsou pátí.

Sudí Anthony Taylor ukazuje Vladimíru Coufalovi červenou kartu v derby s Arsenalem.

Arsenal už na konci prvního poločasu sahal po gólu, ale bývalý brankář domácích Fabiaňski vytáhnul Tierneyho ránu na břevno a později zneškodnil i Lacazetteho střelu. Chvilku po změně stran už "Kanonýry" poslal do vedení Martinelli.

Krajní obránce Coufal v 67. minutě dostal druhou žlutou kartu za faul na Lacazettea v šestnáctce a poprvé v Premier League byl vyloučen. Francouzský útočník sice z penalty nepřekonal gólmana Fabiaňského, ale tři minuty před koncem zápasu přesilovku Arsenalu přece jenom využil Smith Rowe. Porážku hostů sledoval z lavičky další český hráč Alex Král.

Anglická fotbalová liga - 17. kolo:
Brighton - Wolverhampton 0:1 (45.+1 Saiss)
Crystal Palace - Southampton 2:2 (2. Zaha, 65. J. Ayew - 33. Ward-Prowse, 36. Broja)
Arsenal - West Ham United 2:0 (48. Martinelli, 87. Smith Rowe)
Utkání Burnley - Watford bylo odloženo kvůli rozšíření nákazy koronavirem v týmu hostů.