Tottenham - Manchester City 1:0Dvoustý Kaneův gól v Premier League rozhodl o výhře Tottenhamu nad City

Fotbalisté Manchesteru City nevyužili zaváhání Arsenalu a prohráli ve 22. kole anglické ligy na hřišti Tottenhamu po gólu Harryho Kanea 0:1. Anglický útočník vstřelil svůj 200. gól v Premier League, což se mu po Alanu Shearerovi a Waynu Roonymu povedlo jako teprve třetímu. Nottingham porazil Leeds 1:0, v prvním zápase po příchodu z Paris St. Germain udržel čisté konto Keylor Navas.

Rodrigo Bentancur z Tottenhamu v souboji s hráči Manchesteru City.

Na hřišti Tottenhamu po čtvrthodině hry udělal obrovskou minelu v rozehrávce Rodri, čehož vystihl domácí Höjbjerg, jenž v pádu uvolnil Kanea a ten přesně zakončil na zadní tyč. V závěru poločasu šance promarnili nejdříve domácí, poté Mahríz střílel pouze do břevna.

Ve druhé půli mohl kapitán anglické reprezentace přidat druhou branku, v 66. minutě ale na centr Perišiče těsně nedosáhl a o tři minuty později brance zamezil Ederson. Od 87. minuty dohrávali domácí o deseti, poté co byl po druhé žluté kartě vyloučen Romero. Krátkou početní převahu ale hosté nevyužili. "Citizens" jsou na druhém místě pět bodů za vedoucím Arsenalem, který má zápas k dobru, Tottenham je pátý.

Keylor Navas v brance Nottinghamu.

Kostarický brankář Navas musel zasahovat již po dvou minutách hry, kdy skvěle vyrazil nebezpečnou střelu Sinisterry z bezprostřední blízkosti. Po čtvrthodině hry měl první šanci Forest, centr ze standardní situace sice Struijk hlavou odvrátil, míč se však odrazil přímo k Johnosovi, který z hranice velkého vápna střelou z voleje propálil vše, co mu stálo v cestě.

Do konce první půle měl Leeds značnou převahu, všechny pokusy však skončily na skvěle chytajícím Navasovi. Ve druhém dějství byla hra vyrovnaná, ani jeden z týmů své šance nevyužil. Nottingham je v tabulce třináctý, Leeds nedokázal vyhrát žádný z posledních sedmi zápasů a je na sedmnáctém místě.