Tottenham - West Ham 1:2West Ham se Součkem a Coufalem otočil derby a vyhrál na hřišti Tottenhamu

Čeští fotbalisté ve službách West Hamu pomohli v rámci 15. kola Premier league k otočce v londýnském derby. Tomáš Souček i Vladimír Coufal odehráli v zápase s Tottenhamem celé utkání, po zápase se mohli radovat z triumfu 2:1. Díky třem bodům si Kladiváři upevnili devátou příčku, na svého dnešního soka, jenž se nachází na pátém místě, ztrácejí pouhé tři body. Tottenham prohrál čtvrtý z posledních pěti duelů, v nichž získal jen bod.

Fotbalisté West Hamu se radují z gólu na půdě Tottenhamu

Spurs přitom byli v prvním poločase lepší a v 11. minutě se díky hlavičce Cristiana Romera po rohu dostali do vedení. Krátce před přestávkou si navíc málem vstřelil hostující kapitán Kurt Zouma vlastní gól, ale jeho obranný zásah zastavila tyč.

V 52. minutě West Ham vyrovnal, když se k Jarrodu Bowenovi šťastně odrazil míč po střele Mohammeda Kuduse. Bowen se stal třetím hráčem v historii Premier League, jenž skóroval v sedmi venkovních zápasech za sebou. Před ním to dokázali Robin van Persie (9) a Sergio Agüero (7).

Rozhodující branku vstřelil v 72. minutě James Ward-Prowse po zmatku v domácí obraně, který způsobil slabou malou domů Destiny Udogie. Ward-Prowse nejprve napálil tyč a poté si svou střelu sám dorazil do prázdné branky.

Everton porazil 3:0 Newcastle a opustil sestupové pásmo, do něhož klesl v listopadu po odpočtu 10 bodů za porušení finančních pravidel. United, kterým chybí dvanáct hráčů kvůli zranění, zůstali v tabulce sedmí.

Everton rozhodl o výhře nad účastníkem Ligy mistrů díky gólům v závěrečné čtvrthodině. Liverpoolský tým využil chyb anglického reprezentačního obránce Kierana Trippiera, jenž na pravé straně dvakrát přišel o míč, a Dwight McNeil v 79. a Abdoulaye Doucouré v 86. minutě zakončili akce střelami do sítě Martina Dúbravky. Výhru domácích pečetil v šesté nastavené minutě prvním gólem v Premier League portugalský útočník Beto.

Newcastle tak v této sezoně prohrál už pět zápasů, stejně jako v celém minulém ročníku, kdy skončil čtvrtý. Everton se po třetí výhře ze čtyř utkání posunul na sedmnácté místo bod nad sestupové pásmo, v němž figurují nováčci Luton, Burnley a Sheffield.