Brighton - Manchester City 0:4Fotbalisté Manchesteru City deklasovali Brighton a přiblížili se Arsenalu

Fotbalisté Manchesteru City udělali dnešním vítězstvím 4:0 v Brightonu důležitý krok k obhajobě titulu v anglické lize. Po úspěšně zvládnuté dohrávce 29. kola se mistři posunuli v tabulce Premier League před Liverpool na druhé místo bod za vedoucí Arsenal, který odehrál o zápas víc.

Phil Foden se raduje po jednom z gólů Manchesteru City.

City bez zraněného kanonýra Erlinga Haalanda nasměroval za jednoznačnou výhrou v 17. minutě Kevin De Bruyne, jenž vstřelil svůj 68. gól v Premier League, ale první hlavou. Do přestávky se ještě trefil dvakrát Phil Foden, ve 26. minutě po teči z přímého kopu a osm minut nato technickou střelou po komplikované rozehrávce domácích. V 62. minutě pečetil skóre po akci Kylea Walkera argentinský mistr světa Julián Álvarez.

Manchester City navázal na sobotní vítězství nad Chelsea v semifinále Anglického poháru a v lize nastřílel ve čtvrtém zápase za sebou minimálně čtyři góly. V Premier League se mu to povedlo jako čtvrtému týmu po Manchesteru United v roce 2000, jemu samotnému v roce 2022 a Arsenalu letos v březnu.

Anglická fotbalová liga - 29. kolo:
Brighton - Manchester City 0:4 (26. a 34. Foden, 17. De Bruyne, 62. Álvarez).