Liverpool - Chelsea 4:1Fotbalisté Liverpoolu deklasovali Chelsea a vedou tabulku o pět bodů před City

Fotbalisté Liverpoolu deklasovali 4:1 Chelsea a po 22. kole vedou tabulku anglické ligy o pět bodů před Manchesterem City, jenž zdolal 3:1 předposlední Burnley. Úřadující mistři City mají odehráno o jedno utkání méně než Liverpool i než Arsenal, který odsunuli o skóre na třetí místo.

Fotbalisté Liverpoolu se radují z branky v utkání proti Chelsea.

Lídr tabulky vykročil za čtvrtou výhrou za sebou v prvním poločase. Ve 23. minutě otevřel po průniku mezi obránci Chelsea skóre Diogo Jota a šest minut před pauzou prvním gólem za Liverpool zvýšil Conor Bradley. Dvacetiletý reprezentant Severního Irska v druhém poločase nacentroval na gól Dominiku Szoboszlaiovi, po němž dal hostům z Londýna snížením v 71. minutě jiskru naděje Christopher Nkunku.

Osm minut nato ale pečetil skóre Luis Díaz po přihrávce smolaře zápasu Darwina Núňeze, jenž hned čtyřikrát trefil brankovou konstrukci. „Reds“ tak vyhráli i druhý zápas po nečekaném oznámení trenéra Jürgena Kloppa, že na konci sezony ve funkci předčasně skončí.

Čtvrté vítězství za sebou si připsal také Manchester City a dvěma góly se o to zasloužil Julián Álvarez, který tak ideálně oslavil dnešní 24. narozeniny. Argentinský mistr světa skóroval v 16. a 22. minutě, nejprve zblízka hlavou a poté po signálu Kevina de Bruyneho, jenž místo očekávaného centru do vápna z trestného kopu vysunul Álvareze přihrávkou po zemi. Vedení mistrovského týmu zvýšil krátce po přestávce Rodri, na 1:3 snížil až v nastavení belgický reprezentant Ameen Al-Dakhil.

Fotbalisté Manchesteru City Julián Álvarez (vlevo) a Erling Haaland po výhře nad Burnley

Posledních 20 minut utkání odehrál v dresu City kanonýr Erling Haaland, jenž předchozích deset zápasů vynechal kvůli zranění.

Tottenham třemi góly během osmi minut v druhém poločase otočil utkání proti Brentfordu a po výhře 3:2 se dostal na čtvrté místo o skóre před Aston Villu.

Anglická fotbalová liga - 22. kolo:
Manchester City–Burnley 3:1 (16. a 22. Álvarez, 46. Rodri – 90.+3 Al-Dakhil)
Tottenham–Brentford 3:2 (48. Udogie, 49. Johnson, 56. Richarlison – 15. Maupay, 67. Toney)
Liverpool–Chelsea 4:1 (23. Jota, 39. Bradley, 65. Szoboszlai, 79. Díaz – 71. Nkunku).