Liverpool po triumfu v Ligovém poháru postoupil do čtvrtfinále Anglického poháru

Fotbalisté Liverpoolu si tři dny po zisku trofeje v anglickém Ligovém poháru zajistili postup do čtvrtfinále i v Anglickém poháru. Soupeř pražské Sparty v nadcházejícím osmifinále Evropské ligy dnes porazil díky brankám mladíků Southampton 3:0 a jeho dalším soupeřem bude největší rival Manchester United.

Liverpoolský kouč Jürgen Klopp

Tým trenéra Jürgena Kloppa poslal těsně před přestávkou do vedení premiérovou trefou osmnáctiletý Lewis Koumas. V závěru výhru pojistil dvěma góly stejně starý Jayden Danns, který se trefil v 73. a 88. minutě. Na Spartě se „Reds“ představí za týden ve čtvrtek, ještě předtím je čeká v sobotu v lize Nottingham.

Manchesteru United zajistil postup do čtvrtfinále gól Brazilce Casemira, jehož trefa z 89. minuty rozhodla o výhře 1:0 právě nad Forest.

Zbývající čtvrtfinálové dvojice tvoří Wolverhampton-Coventry, Chelsea-Leicester a Manchester City-Newcastle. O semifinále se bude hrát 16. a 17. března.