Liverpool ve finále Ligového poháru porazil Chelsea. V prodloužení rozhodl Van Dijk

Fotbalisté Liverpoolu ve finále anglického Ligového poháru ve Wembley porazili Chelsea 1:0 po prodloužení. Jediný gól dal ve 118. minutě kapitán Virgil van Dijk. Soupeř pražské Sparty v nadcházejícím osmifinále Evropské ligy ovládl soutěž podesáté v historii a potvrdil pozici nejúspěšnějšího týmu.

Liverpoolský obránce Virgil van Dijk (druhý zprava) slaví se spoluhráči rozhodující trefu ve finále anglického Ligového poháru

Trenér Klopp má jistotu, že svou poslední sezonu v Liverpoolu zakončí s minimálně jednou trofejí. V ročníku 2022/23 jeho tým žádnou nezískal. Chelsea prohrála ve finále Ligového poháru potřetí za sebou.

V základní hrací době měly Chelsea i Liverpool spoustu šancí, ale stejně jako ve finále Ligového i Anglického poháru v roce 2022 v souboji těchto dvou týmů branka nepadla. Kromě jednoho neuznaného gólu na každé straně trefili hráči obou celků tyč, nejprve útočník „Reds“ Gakpo a ve druhé půli záložník londýnského celku Gallagher.

Atraktivní duel pokračoval i v prodloužení, na střely Liverpool předčil Chelsea 24:19. Na rozdíl od finále před dvěma lety ale nedospěl zápas do penaltového rozstřelu. Ve 118. minutě si Van Dijk naskočil na Tsimikasův rohový kop a hlavičkou ke vzdálenější tyči rozhodl.