Liverpool - Newcastle 4:2Liverpool vede po výhře nad Newcastlem ligu o tři body

Fotbalisté Liverpoolu přestříleli v prvním utkání nového roku v Premier League Newcastle 4:2 a v čele tabulky si vypracovali tříbodový náskok před Aston Villou. V hustém dešti se na výhře favorita po přestřelce ve druhém poločase podílel dvěma brankami útočník Muhammad Salah. Newcastle přitom řadou vynikajících zákroků včetně zneškodněné Salahovy penalty dlouho držel ve hře brankář Martin Dúbravka, páté porážce z posledních šesti ligových zápasů a třetí v řadě ale nezabránil.

Fotbalista Liverpoolu Curtis Jones slaví branku do sítě Newcastlu.

První poločas skončil bez branek poté, co oběma týmům nebylo po zásahu VAR uznáno kvůli ofsajdu po jednom gólu. Salah navíc ve 22. minutě neproměnil pokutový kop. Na Dúbravku v brance Newcastlu vyzrál až v úvodu druhé půle, do níž Liverpool vstoupil velkým náporem.

Egyptský reprezentant tlak ve 49. minutě proměnil v jubilejní 150. gól v Premier League v dresu Liverpoolu a stal se teprve pátým hráčem, který tuto hranici v barvách jednoho klubu pokořil. Slovenský gólman pak následně zlikvidoval několik dalších šancí domácích. Těm radost z vedení vydržela jen pět minut, z rychlého protiútoku vyrovnal Isak.

Výhru svěřencům trenéra Kloppa znovu přiblížil Jones, který po rychlé kombinaci Salaha a Joty uklidil míč do odkryté branky. Třetí gól vzápětí přidal dorážkou rovněž z bezprostřední blízkosti Gakpo, hosté ale dokázali po čtyřech minutách duel znovu zdramatizovat po brance Lascellese. Přestřelku ve druhém poločase ale uzavřel Salah, který před odjezdem na africký šampionát úspěšně zvládl svůj druhý pokus ze značky pokutového kopu. Další šance na zkompletování hattricku už ale neproměnil.

Anglická fotbalová liga - 20. kolo:
Liverpool - Newcastle 4:2 (49. a 86. z pen. Salah, 74. Jones, 78. Gakpo - 54. Isak, 81. Botman).