Brentford - Liverpool 3:1Liverpool začal nový rok v anglické lize porážkou

Fotbalisté Liverpoolu vstoupili do nového roku porážkou. V předehrávce 19. kola anglické ligy podlehli Brentfordu 1:3 a promarnili příležitost posunout se v tabulce na pohárové příčky. Na šestém místě zaostávají za pátým Tottenhamem o dva body, Brentford se po šestém utkání bez porážky posunul na sedmou příčku s rovněž dvoubodovým odstupem.

Bryan Mbeumo dává třetí gól Brentfordu proti Liverpoolu.

Brentford šel do vedení v 19. minutě po vlastní brance Ibrahima Konatého. Druhý gól domácích po zásahu videorozhodčího ve 40. minutě kvůli ofsajdu neplatil, Yoane Wissa ovšem po dvou minutách dostal míč do branky znovu a tentokrát už na 2:0 skóre upravil. Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa po přestávce vykřesali naději díky trefě Alexe Oxlade-Chamberlaina, v 84. minutě ale domácí znovu uklidnil Brian Mbeumo.

Liverpool prohrál poprvé po čtyřech výhrách. Naposledy musel strávit porážku 29. října v duelu s Leedsem.

Anglická fotbalová liga - 19. kolo:
Brentford - Liverpool 3:1 (19. vlastní Konaté, 42. Wissa, 84. Mbeumo - 50. Oxlade-Chamberlain).