Manchester City - Arsenal 0:0Arsenal remizoval s Manchesterem City, do čela anglické ligy se dostal Liverpool

Fotbalisté Arsenalu ve šlágru 30. kola anglické ligy remizovali 0:0 na hřišti obhájců titulu Manchesteru City a přišli o první místo v tabulce. O dva body před londýnský celek se posunul Liverpool po obratu v domácím utkání s Brightonem a výhře 2:1. „Citizens“ jsou o tři body zpět na třetí pozici.

Obránce Arsenalu Takehiro Tomiyasu (v červeném) odvrací míč před kanonýrem Manchesteru City Erlingem Haalandem

V duelu Manchesteru City s Arsenalem byli domácí aktivnější, žádnou velkou gólovou příležitost ale diváci za celý zápas neviděli. „Citizens“ na procentuální držení míče vyhráli 72:28 a na střely 12:6, pouze jeden jejich pokus ale mířil mezi tři tyče.

„Kanonýři“ v lize bodovali na stadionu Etihad po sedmi zápasech. Manchester remizoval podruhé za sebou, v minulém kole hrál 1:1 v Liverpoolu. Všem třem týmům na špici tabulky zbývá odehrát do konce soutěže devět utkání.

Brighton poslal do vedení už po 87 sekundách hry Welbeck výstavní ránou z hranice vápna. V 27. minutě srovnal po rohovém kopu Díaz a obrat dokonal v 65. minutě Salah po Mac Allisterově nezištné kolmici do pokutového území. Egyptský kanonýr dal 16. ligový gól v sezoně a ztrácí dva na nejlepšího střelce Haalanda z Manchesteru City.

Liverpool zaznamenal 300. soutěžní vítězství pod vedením kouče Klopa, který po sezoně ve funkci po devíti letech skončí.