Chelsea - Manchester City 0:1Manchester City díky střídajícím hráčům vyhrál na hřišti Chelsea

Fotbalisté Manchesteru City zvítězili v dohrávce 19. kola anglické ligy 1:0 na hřišti Chelsea a stáhli náskok vedoucího Arsenalu na pět bodů. O vítězství úřadujících mistrů se zasloužili v 63. minutě střídající hráči Rijád Mahriz a Jack Grealish. Chelsea zůstala desátá.

Mič je v síti, Rijád Mahriz z Manchesteru City se raduje z gólu.

Trenérovi Pepu Guardiolovi vyšlo ideálně střídání, neboť rozhodli fotbalisté, které za bezbrankového stavu vyslal na hřiště společně po hodině hry. Po třech minutách na trávníku poslal Grealish z levé strany prudkou přihrávku po zemi do malého vápna a Mahriz zakončil do odkryté branky.

Od porážky ve finále Ligy mistrů 2021 Manchester City zdolal Chelsea už ve čtvrtém soutěžním duelu za sebou a počtvrté bez inkasované branky. Další šanci ukončit černou sérii bude mít londýnský tým hned v neděli, kdy se mužstva utkají v Anglickém poháru. Hrát se tentokrát bude na stadionu City.