Manchester City - Manchester Utd. 3:1Manchester City otočil derby a na Liverpool ztrácí bod

Fotbalisté Manchesteru City otočili ligové derby a porazili United 3:1. Obhájci titulu ztrácejí na vedoucí Liverpool znovu bod a za týden se s ním utkají. Dvěma brankami ve druhém poločase se zasloužil o vítězství Phil Foden. Výhru pečetil nejlepší střelec Premier League Erling Haaland, a napravil tak zaváhání z konce úvodního poločasu. United prohráli poprvé od září 2014 ligový zápas, v němž v poločase vedli.

Fotbalisté Manchesteru City se radují z branky

Skóre otevřeli hosté v osmé minutě. Fernandes po dlouhém výkopu Onany přihrál míč na střed a Rashford jej ze střední vzdálenosti poslal o břevno do sítě. První poločas se pak odehrával v režii City, Rodriho střelu však vytáhl Onana a norský kanonýr Haaland těsně před pauzou ze dvou metrů překopl odkrytou branku.

Domácí byli poté aktivnější a Foden vyrovnal v 56. minutě, poté co vymetl pravou šibenici branky „Rudých ďáblů“. V 80. minutě si Foden vyměnil míč s Álvarezem a Onanu propálil z úhlu na zadní tyč. V nastavení se prosadil ještě Haaland a po 18. trefě v sezoně má v čele tabulky střelců o dvě branky více než Ollie Watkins z Aston Villy. United jsou v tabulce šestí.

Fotbalisté Burnley prohráli doma s Bournemouthem 0:2 a po devátém kole za sebou bez vítězství ztrácejí jedenáct bodů na příčky zaručující setrvání v soutěži. Hosté přerušili sérii sedmi zápasů bez vítězství, naopak mají 11 bodů k dobru od sestupového pásma. Góly dali Kluivert a Semenyo.

Anglická fotbalová liga – 27. kolo:
Burnley – Bournemouth 0:2 (13. Kluivert, 88. Semenyo)
Manchester City – Manchester United 3:1 (56. a 80. Foden, 90.+1 Haaland – 8. Rashford).