Manchester City - Chelsea 6:0Manchester City rozdrtil Chelsea, Agüero dal hattrick

Londýn

Fotbalisté Manchesteru City díky hattricku Sergia Agüera a dvěma gólům Raheema Sterlinga deklasovali ve šlágru 26. kola anglické ligy Chelsea 6:0. Argentinský reprezentant vstřelil druhý hattrick na domácím hřišti v Premier League za sebou a s celkovými jedenácti třígólovými zápasy za jeden tým v anglické lize vyrovnal rekord slavného útočníka Alana Shearera.

Sergio Agüero z Manchesteru City dává svůj třetí gól proti Chelsea.

Domácí po 25 minutách hry vedli už 4:0. Skóre otevřel ve 4. minutě Sterling, jenž dorazil míč do odkryté brány. O devět minut později se poprvé v zápase trefil výstavní střelou z 20 metrů Agüero, který vypálil nechytatelně pod břevno.

Do poločasu přidal Agüero ještě svou druhou branku a po změně stran proměnil s přehledem penaltu. Představení na Etihad Stadium ukončil v 65. minutě, kdy přenechal místo střídajícímu Gabrielu Jesusovi. Zmar Chelsea pak završil druhou brankou v utkání Sterling. Manchester City se po výhře posunul na první místo před Liverpool, který má však o zápas méně.

Londýnský celek utrpěl nejhorší porážku v lize od roku 1991, kdy prohrál s Nottighamem 0:7. Hosté klesli na šesté místo za Arsenal.

Tottenham porazil na domácím hřišti Leicester 3:1 a po čtvrté ligové výhře v řadě je třetí pět bodů za Manchesterem City a Liverpoolem. Před středečním duelem Ligy mistrů s Dortmundem jsou "Kohouti" i bez zraněného anglického kapitána Harryho Kanea ve skvělé formě. Naopak Leicester se trápí. Mistr z roku 2016 získal z posledních pěti duelů pouhý bod.

Skóre otevřel první brankou v ročníku Premier League kolumbijský obránce Sánchez, který využil centru od Dána Eriksena. Po změně stran mohli hosté vyrovnat, ale reprezentační útočník Vardy neproměnil penaltu. Domácí zvýšili vedení zásluhou Eriksena, který z hranice vápna zamířil přesně k levé tyči a překonal krajana Schmeichela.

Vardy částečně odčinil zahozenou penaltu a v 76. minutě snížil na 2:1. Pojistku tří bodů přidal v nastaveném čase velkým sólem Korejec Son Hung-min.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:
Tottenham - Leicester 3:1 (33. Sánchez, 63. Eriksen, 90.+1 Son Heung-Min - 76. Vardy)
Manchester City - Chelsea 6:0 (13., 19. a 56. z pen. Agüero, 4. a 80. Sterling, 25. Gündogan)