Manchester City - Brighton 1:0Manchester City si připsal čtvrtou výhru v řadě

Fotbalisté Manchesteru City zdolali Brighton 1:0 a po čtvrté výhře v anglické lize v řadě se v tabulce posunuli na třetí místo. Tottenham ztratil body po remíze 1:1 s Fulhamem a zůstal šestý.

Phil Foden (vpravo) z Manchesteru City překonává obranu Brightonu.

O vítězství Manchesteru City rozhodla branka Phila Fodena. Anglický záložník v závěru prvního poločasu zpracoval přihrávku Kevina de Bruyneho, uvolnil se a trefil se k tyči.

Domácí měli ve druhém poločase ještě další šance na zvýšení skóre, Rijád Mahriz ale netrefil branku, střelu Ilkaye Gündogana zlikvidoval hostující brankář a Bernardo Silva trefil břevno. Největší příležitost spálil v nastavení Raheem Sterling, který z pokutového kopu přestřelil branku.

Tottenham měl původně hrát na hřišti Aston Villy, zápas byl ale kvůli nákaze koronavirem v týmu soupeře v pondělí odložen. Vedení Premier League proto na dnešek zařadilo duel Tottenham - Fulham, jenž se kvůli koronaviru v týmu Fulhamu nemohl odehrát 30. prosince.

Mužstvo Josého Mourinha poslal do vedení ve 25. minutě hlavičkou Harry Kane. Hosté, kteří bojují o záchranu, ale v polovině druhého poločasu srovnali.