Manchester City po výhře nad Chelsea postoupil do finále Anglického poháru

Fotbalisté Manchesteru City v semifinále Anglického poháru doma porazili 1:0 Chelsea. O postupu obhájců trofeje rozhodl v 84. minutě Bernardo Silva. Ve finále, které se hraje 25. května, se City utká s vítězem nedělního duelu mezi Coventry a Manchesterem United.

Kevin De Bruyne z Manchesteru city (vpravo) v souboji s Moisesem Caicedoem z Chelsea.

Oba brankáři měli od začátku zápasu plné ruce práce. Hostující Petrovič zneškodnil šance De Bruyneho, Fodena a Grealishe, zatímco střely Jacksona, Palmera a Maduekeho kryl Ortega. Střeleckou impotenci obou týmů prolomil až šest minut před koncem Silva, který dorazil střelu De Bruyneho.

Manchester City natáhl sérii bez porážky na 29 soutěžních zápasů za sebou a vytvořil nový klubový rekord. Svěřenci Pepa Guardioly si tak spravili chuť po středečním vyřazení ze čtvrtfinále Ligy mistrů s Realem Madrid. Silva zároveň alespoň částečně napravil své zaváhání z penaltového rozstřelu.