Manchester Utd. - Wolves 0:1Manchester United utržil pod koučem Rangnickem první porážku

Fotbalisté Manchesteru United prohráli domácí dohrávku 21. kola anglické ligy s Wolverhamptonem 0:1 a utržili pod trenérem Ralfem Rangnickem první porážku. O jedinou branku se postaral v 82. minutě Joao Moutinho. "Rudí ďáblové" prohráli v soutěži po šesti zápasech, nevyužili možnost dotáhnout se bodově na pátý West Ham a jsou sedmí. Jejich přemožitel má o tři body méně a je v neúplné tabulce Premier League hned za nimi.

Opora Manchesteru United Cristiano Ronaldo během duleu s Wolverhamptonem.

Do sestavy Manchesteru se vrátil po dvouleté odmlce v Premier League obránce Phil Jones. Devětadvacetiletý fotbalista zasáhl do duelu anglické ligy po 712 dnech a mimo těch, kteří opustili svůj klub, se stal nejdéle čekajícím hráčem na další start v historii soutěže. Wolverhampton nastoupil kvůli koronavirovým odkladům k prvnímu utkání od 19. prosince.

Wolves v první půli přestříleli domácí tým 15:4. Manchester ale podržel brankář De Gea, jenž ve 12. minutě zasáhl proti střele Podenceho a následně vytáhl nad břevno i pokus Nevese. Domácí se ve druhé zlepšili a po hodině hry byl blízko branky střídající Fernandes, který trefil břevno. V 68. minutě už dostal míč do sítě hlavičkující Ronaldo, jenže rozhodčí gól neuznali kvůli ofsajdu. Břevno orazítkoval na druhé straně z přímého kopu také Saiss.

Rozhodnutí přišlo osm minut před koncem, kdy se opřel do odraženého míče Moutinho a zajistil první brankou v sezoně Wolves první vítězství na Old Trafford od roku 1980. Nic na tom nezměnil ani v nastaveném čase Fernandes, jehož pokus z přímého kopu bravurně zneškodnil brankář Sá.

Svěřenci trenéra Lageho neinkasovali v lize potřetí za sebou a vyhnuli se čtvrté remíze 0:0 z posledních sedmi duelů. Přestože mají se skóre 14:14 druhý nejhorší útok v soutěži a prosadili se střelecky teprve podruhé z posledních sedmi utkání, disponují také druhou nejlepší obranou.