Sheffield Utd. - Manchester Utd. 2:3Manchesteru United se povedl obrat proti poslednímu Sheffieldu

Fotbalisté Manchesteru United zvítězili ve 13. kole anglické ligy i díky dvěma gólům Marcuse Rashforda 3:2 na hřišti posledního Sheffieldu. Svěřenci trenéra Oleho Gunnara Solskjaera vyhráli i šestý venkovní zápas v sezoně, dotáhli se na pátý Everton a jen dva body ztrácejí na druhý Tottenham. Oproti týmům před sebou navíc mají odehráno o utkání méně.

Marcus Rashford (uprostřed) z Manchesteru United a jeho spoluhráči Bruno Fernandes (vlevo) a Anthony Martial se radují z gólu proti Sheffieldu.

United měli přitom katastrofální vstup do zápasu, když se už v 5. minutě minutě nechal při rozehrávce obrat o míč v malém vápně gólman Dean Henderson a David McGoldrick střelou do odkryté branky otevřel skóre. Henderson tak nepovedeně zahájil návrat na Bramall Lane, kde v minulých dvou sezonách z Manchesteru hostoval.

Favorit ale ještě do přestávky skóre otočil. V 26. minutě se po elegantním zpracování centru Victora Lindelöfa trefil Rashford a o sedm minut později přidal druhý gól Anthony Martial. Když v 51. minutě Rashford střelou z hranice pokutového území zvýšil, zdálo se rozhodnuto, ale v 87. minutě zdramatizoval zápas hlavičkou po rohu a druhým gólem McGoldrick. V nastavení pak Henderson odčinil úvodní chybu a zachránil United výhru zákrokem po střele Lyse Mousseta.

Zatímco v Lize mistrů se United nepovedlo postoupit ze skupiny do jarních bojů, v domácí soutěži se jim od úvodu listopadu daří. Z posledních šesti duelů ztratili "Rudí ďáblové" body jen bezbrankovou remízou v sobotním manchesterském derby a jsou týmem s nejlepší aktuální formou v Premier League. Navíc v součtu s minulou sezonou vyhráli deset venkovních zápasů za sebou a jedno vítězství je dělí od vyrovnání rekordu Chelsea a Manchesteru City.

Sheffield naopak zůstává jasným adeptem na sestup, prohrál poosmé za sebou a v tabulce se krčí na posledním místě s jediným bodem z třinácti utkání.

V druhém dnešním duelu Aston Villa doma pouze remizovala bez branek s Burnley, i když Anwar El Ghazi a Ahmad Almuhammadí v prvním poločase trefili brankovou konstrukci. Český útočník Matěj Vydra hrál za hosty od 82. minuty, remíza jeho tým dostala bod nad pásmo sestupu.

Anglická fotbalová liga - 13. kolo:
Aston Villa - Burnley 0:0
Sheffield United - Manchester United 2:3 (5. a 87. McGoldrick - 26. a 51. Rashford, 33. Martial)