Hlavní obsah

Nejpikantnější letní přestup? Ronaldův agent se sešel s prezidentem Barcelony

7. 7. 2022 9:53

Přestup, který by se klidně mohl stát největším transferem letního přestupového období. Fanoušky Realu Madrid by ale určitě nepotěšil. Jejich bývalý hráč Cristiano Ronaldo je v posledních dnech totiž spojován s odchodem do Barcelony. Agent hvězdného Portugalce dokonce měl začátkem týdne s prezidentem katalánského klubu schůzku. Vzejde ze společné debaty pikantní přestup?

Foto: Pedro Nunes, Reuters

Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo během utkání Ligy národů, blíží se jeho druhý konec v Manchesteru United?Foto: Pedro Nunes, Reuters

Článek

Vidina sezony bez účasti v Lize mistrů? Pro hvězdného Ronalda něco nepředstavitelného. Podle britských médií měl Portugalec dokonce vedení Manchesteru United požádat o možnost opustit klub. Tato zpráva rázem obletěla celý fotbalový svět, namlsaní zájemci rázem zpozorněli a kolem pětinásobného držitele Zlatého míče tak krouží početné hejno supů.

Laso přihodili zástupci ze všech koutů Evropy. V posledních dnech se na povrch dostala informace, že by o služby sedmatřicetiletého forvarda měla mít zájem i Barcelona. Námluvy s hráčovým agentem, které se konaly začátkem týdne, potvrdil i prezident katalánského klubu Joan Laporta. „V pondělí jsme měli s Jorgem Mendesem (agent) společnou večeři a mluvili jsme obecně o situaci na trhu," začal Laporta.

„Cristiano? Nebudu mluvit o konkrétních hráčích, o kterých jsme na schůzce diskutovali, ale vždy je dobré vědět, jaká jména jsou zrovna na trhu," doplnil šedesátiletý prezident, který ve středu představil první dvě letní posily Barcelony – Francka Kessiého z AC Milán a Andrease Christensena z Chelsea.

Sedmatřicetiletý Ronaldo, který devět sezon oblékal dres Bílého baletu, by se v případě přesunu do katalánského metropole mohl postarat o jeden z největších, ale zároveň také nejpikantnějších přestupů fotbalové historie. Transfer k rivalovi by nepřekousli fanoušci madridského celku, kteří si hvězdného Portugalce v dresu jiného týmu španělské La Ligy nechtějí ani představit.

Zájem sílí i ze strany londýnské Chelsea. Její nedávnou nabídku sice "Rudí ďáblové" okamžitě smetli ze stolu, celek z hlavního města Anglie ale podle zpráv z britských médií chystá další návrh, který obnáší 14 milionů liber (přibližně 402 milionů korun).

Situace kolem budoucnosti portugalského forvarda vzbuzuje na Ostrovech obrovskou pozornost. Ronaldo v posledních dnech šokoval neúčastí na prvních tréninkových jednotkách Manchesteru United před novou sezonou. Důvod absence? Rodinné důvody. Ronaldo se ale podle všeho individuálně připravuje v Lisabonu, kde žije s rodinou.

Reklama

Související témata: