Newcastle - Norwich 1:1Oslabený Newcastle dál čeká na první výhru v lize

Fotbalisté Newcastlu remizovali ve 14. kole anglické ligy s Norwichem 1:1 a dál čekají na první výhru. "Straky" hrály od deváté minuty bez vyloučeného Clarka, přesto se v 61. minutě dostali do vedení po proměněné penaltě Wilsona. Bod Norwichi zachránil jedenáct minut před koncem Pukki. Newcastle zůstává se sedmi body na posledním 20. místě, jeho dnešní soupeř má o tři body více a je osmnáctý.

Callum Wilson z Newcastlu po zápase s Norwichem.

Newcastle nevstoupil do záchranářské bitvy dobře. Už v deváté minutě dostal za faul na unikajícího Pukkiho červenou kartu Clark a stal se druhým nejrychleji vyloučeným hráčem "Strak" v historii soutěže. Dříve v utkání oslabil Newcastle jen Dabizas v roce 2002, a to po čtyřech minutách duelu s Blackburnem.

Navzdory oslabení Newcastle po hodině hry udeřil. Po rohovém kopu trefil hlavičkující Fernández ruku jednoho z hostujících hráčů a rozhodčí Madley nařídil po konzultaci s videem pokutový kop. K němu se postavil Wilson, prostřelil i za pomoci břevna gólmana Krula a připsal si pátou brankou v tomto ligovém ročníku. Zároveň proměnil v anglické lize desátou penaltu z jedenácti.

Vedení však domácím nevydrželo. Jedenáct minut před koncem vyboxoval brankář Dúbravka míč k Janulisovi, jenž našel pohotovým centrem Pukkiho a ten vstřelil třetí gól z posledních čtyř duelů.

Slovenský gólman přesto v závěru zachránil Newcastlu alespoň bod, když po chybě Schära zneškodnil únik Lees-Meloua.