Liverpool - Manchester City 3:1Rozjetý Liverpool nezastavil ve šlágru Premier League ani obhájce titulu

Famózní jízda fotbalistů Liverpoolu pokračuje! Ve šlágru anglické ligy porazili Reds obhájce titulu Manchester City 3:1 a mají na svého soupeře v čele tabulky náskok už devět bodů. Na druhý Leicester mají svěřenci trenéra Jürgena Kloppa k dobru osm bodů. Vyšší náskok měl v Premier League po 12. kole pouze Manchester United v sezoně 1993/94 (devět bodů).

Sadio Mané (uprostřed) střílí třetí gól Liverpoolu v souboji s Manchesterem City.

Stále neporažený suverén aktuální sezony Liverpool se ujal vedení už v šesté minutě, kdy Fabinho zpracoval míč zhruba 25 metrů od branky a parádní ranou ho poslal přesně k tyči. Ve 13. minutě uklidil Salah v plné rychlosti hlavou do sítě centr Andrewa Robertsona a Liverpool vedl 2:0.

Hosté přidali na aktivitě a také začali hrozit před Alissonem. Největší šanci měl po rychlé kombinaci levý bek Angelino, jeho tečovaná střela ale skončila na tyči.

Fabinho (č. 3) střílí první gól Liverpoolu v utkání s obhájci titulu z Manchesteru City.

Reds ještě nikdy neprohráli domácí utkání Premier League, ve kterém vedli o dva góly a ani tentokrát nepřipustili drama. V 51. minutě zvýšil náskok přesnou hlavičkou na zadní tyči Sadio Mané. Senegalský útočník vstřelil v tomto kalendářním roce před svými fanoušky 16. ligový gól a je v tomto ohledu nejlepší v Premier League.

Kanonýr Liverpoolu Mohamed Salah (vlevo) střílí druhý gól Reds v ligovém šlágru proti Manchesteru City.

V dresu obhájců titulu se neprosadil nejlepší střelec týmu Sergio Agüero, který odehrál 250. ligový zápas za City. Až v 78. minutě snížil Bernardo Silva.

Citizens nevyhráli na Anfieldu v 17. ligovém zápase v řadě a propadli se na čtvrté místo. O bod více mají druhý Leicester i třetí Chelsea.

Marcus Rashford z Manchesteru United střílí na branku.

Manchester United porazil Brighton 3:1 a dostal se v tabulce o bod před svého soupeře na sedmou pozici. Domácí tým zápas zvládl, přestože trenér Ole Gunnar Solskjaer poslal na hřiště nejmladší základní jedenáctku této sezony Premier League.

Rudí ďáblové udeřili dvakrát hned v úvodu zápasu. V 17. minutě se prosadil tečovanou střelou Andreas Pereira a vzápětí si srazil míč do vlastní sítě Davy Propper. United dali na Old Trafford dva góly v prvním poločase teprve podruhé v tomto kalendářním roce. V 64. minutě snížil kapitán Brightonu Lewis Dunk, ale na jeho trefu bleskově odpověděl Anthony Martial.

Po třech remízách bodoval naplno Wolverhampton, který porazil Aston Villu 2:1 a má stejně bodů jako United. V závěru poločasů skórovali Rúben Neves a nejlepší střelec Vlků Raúl Jiménez, který dal pátý gól v sezoně. V nastavení už jen snížil po rohovém kopu Trézéguet a Aston Villa prohrála potřetí v řadě.

Anglická fotbalová liga - 12. kolo:
Manchester United - Brighton 3:1 (17. Pereira, 19. vlastní Propper, 66. Rashford - 64. Dunk)
Wolverhampton - Aston Villa 2:1 (41. Neves, 84. Jiménez - 90.+2 Trézéguet)
Liverpool - Manchester City 3:1 (6. Fabinho, 13. Salah, 51. Mané - 78. B. Silva).